"Lāses Kauss" Rīgā

«Lāses Kauss» ir vienas no populārākajām volejbola sacensībām skolu jauniešiem, kuras šogad tiek organizētas jau piecpadsmito reizi. Sacensībām ir divi posmi — atlases sacensības, kas notiek visā Latvijā un finālsacensības, kur piedalās labākās komandas no Latvijas pilsētām un novadiem. Finālsacensības tradicionāli tiek organizētas Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē un ir kļuvušas par volejbola svētkiem, jo paralēli volejbola sacensībām, kas vienlaicīgi notiek uz 16 laukumiem, bērniem un jauniešiem ir iespēja pierādīt sevi arī dažādās atrakcijās, viktorīnās un citās aktivitātēs. Ik gadu finālsacensībās tiek aicināti piedalīties arī dažādi mūziķi. Šogad esam tikušies ar grupas Musiqq puišiem, kas brīvbrīžos jauniešus priecēja ar savām dziesmām.

Divas grupas, (jaunieši un jaunietes) no Baltinavas vidusskolas, kas pirmā posmā ieguva tiesības piedalīties finālā, 9. aprīļa agrā rītā, devās ceļā uz Rīgu, lai parādītu savus spēkus un aizstavētu skolas godu republikas mēroga sacensībās. Finālā piedalījās 123 komandas, 1353 dalībnieki no 93 Latvijas skolām. Volejbola pasākumu ar svinīgām uzrunām atklāja Latvijas valsts prezidents R.Vejonis, LOK prezidents A.Vrubļevskis, LVF prezidents A.Sausnītis, kā arī daži Latvijas pazīstamie sportisti. Visas dienas garumā risinājās sīvas un aizraujošās cīņas starp komandām. Ar mainīgiem panākumiem, mūsu skolas jaunieši, svinējā gan pārliecinošas uzvaras, gan pārdzīvoja par rūgtiem zaudējumiem, tomēr neskatoties ne uz ko, bija gandarīti par savu darbu un panākumiem, jo jau nokļūšana uz finālsacensībām un piedalīšanās volejbola svētkos jau ir uzvara. Kopvērtējumā jauniešu komanda ieguva 10. vietu, bet jaunietes ierindojās 15. vietā — 31 komandas konkurencē katrā grupā.

Jauniešu komandā piedalījās: Valters Doru, Arvils Keišs, Dailis Langovskis, Lauris Keišs, Jānis Keišs, Edgars Jermacāns, Jānis Logins.

Jaunietes komandā piedalījās: Anastasija Bolgarova, Aiga Boldāne, Marika Graudumniece, Kristīne Keiša, Dinija Zelča, Laura Skangale, Elvija Ločmele, Krista Circene, Agrita Luīze Kušnire.

V. Gamazins