Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā

Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā

Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā

Šogad Alana Aleksandra Milna lācītim Vinnijam Pūkam apritēja 90 gadi. Lācītis ir vairākās lasītāju paaudzēs iecienīts, iemīļots, pasaulē slavensbērnu grāmatu tēls. Kristofers Robins, kas ir viens no piedzīvojumu varoņiem un nosaukts par godu rakstnieka dēlam, mīlēja rotaļlietas, īpaši lācīti. Plīšalācītis gribēja vārdiņu, un Kristofers to nosauca par Vinniju Pūku. Tā sākās neparastie Vinnija Pūka un viņa draugu piedzīvojumi.

Pasaulē Vinnija Pūka dzimšanas dienu atzīmē ik gadu. Un mēs taču arī esam pasaules daļa! Tāpēc arī mēs, Baltinavas vidusskolas 6-gadīgo bērnu grupiņa, atzīmējām Vinnija Pūka dzimšanas dienu ar dažādām aktivitātēm visas nedēļas garumā.

Kādi tad ir bijuši lāča piedzīvojumi? Protams, daudzi zina šos brīnišķīgos notikumus, bet daudzi bērni tos iepazina tikai tagad. Bērni tika iepazīstināti ar grāmatas varoņiem- Lāci Vinniju Pūku, Sivēnu, Trusīti, Ēzelīti I-ā un Tīģeri, Pūci, Ķengurēnu, kā arī ar Kristoferu Robinu.

Visi kopā klasītē izveidojām krāšņu un interesantu izstādi, kas veltīta Vinnijam Pūkam. Bērni no mājām nesa grāmatas, žurnālus, puzles, galda spēles, krāsojamās grāmatiņas, priekšautiņu, dāvanu maisiņus un mīkstās rotaļlietas — Vinniju Pūku un visus viņa draugus. Šajā nedēļā kopīgi tika lasītas grāmatas, žurnāli, spēlētas galda spēles, liktas puzles.

Lai vairāk iepazītu šos personāžus, noskatījāmies filmas, ko radījuši gan Disneja multfilmu veidotāji, gan bijušās Padomju Savienības mākslinieki.

Vinnija Pūka nedēļu noslēdzām ar pasākumu «Ceļojums Simtjūdžu mežā», kuru iesākām ar jautru dziesmu „Dipu, dapu lācis nāk...", tās laikā ar kustību palīdzību iejutāmies Lācēna, Tīģera un Trusīša lomās. Pirms došanās mežā iepazināmies ar karti, kurā bija norādes par mūsu draugu dzīvesvietām.

Ciemojoties katra Vinnija Pūka drauga mājās, bērniem bija jātiek galā ar dažādiem uzdevumiem. Piemēram, Kengai bija jāpalīdz saskaitīt zemenes uz tortes, Pūce pārbaudīja zināšanas par nedēļas dienām, diennakts sastāvdaļām un sasveicināšanos katrā no tām. Trusītim bija sagatavoti pārbaudījumi par veselīgu dzīvesveidu un zobiņu pasargāšanu no zobgraužiem, Tīgerim bija jāpalīdz tikt galā ar ačgārnībām attēlos, Sivēntiņa piknikā meklējam ābolus un vienādās kūkas. Kristofers Robins aicināja dārglietu medībās, kurās meklējām paslēptās dāvanas, viena no tām bija medus podiņš, bet Vinnijs Pūks gatavoja Sivēnam zemeņu biezpienu, bērniem bija jāpalīdz Pūkam, lai nesajuktu darbu secība. Lielu jautrību un smieklus bērnos izraisīja praktiskais uzdevums, kas bija jāpaveic ar aizsietām acīm — Ēzelīša I-ā astes piestiprināšana pareizajā vietā. Bērni ar visiem uzdevumiem godam tika galā.

Te pēkšņi iezvanījās skolotājas telefons, izrādījās, ka zvana pats Vinnijs Pūks. Lācēns telefonsarunā pateicās par mūsu nedēļas ieguldīto darbu, ko bijām veikuši par godu viņa dzimšanas dienai, kā pateicību, viņš atsūtīja pārsteigumu, kurš atradās aiz klasītes durvīm. Atverot durvis, atradām kasti, kurā bija konfektes ar uzrakstu „Vinnijs", „Medus" torte un katram bērnam medaļa par aktīvu dalību svētkos.

Tad sēdāmies pie svētku galda, nodziedātājām dziesmiņu «Vinnijs Pūks», dzērām piparmētru tēju ar medu, cienājāmies ar torti un medus maizītēm, dejojām mūzikas ritmos un noslēgumā kopīgi izkrāsojām Vinniju Pūku un viņa draugus.

Mums visiem izdevās lieliski nosvinēt Vinnija Pūka dzimšanas dienu. Šī nedēļa bērniem ilgi paliks atmiņā!

Lai labsirdīgais, draudzīgais lācītis piedzīvo vēl daudz jauku dzimšanas dienu, bet jums visiem gribas atgādināt Vinnija mīļāko teicienu "Šodiena ir mana mīļākā diena! «Lai tas kļūst arī par jūsu ikdienas moto !


Skolotāja Skaidrīte Keiša

Baltinavas vidusskola

Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 0Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 1Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 2Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 3Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 4Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 5Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 6Vinnija Pūka dzimšanas diena Baltinavā 7