“Siltumu” mājās uzņemti kafejnīcas apmeklētāji


No jūlija līdz oktobrim visā Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”. Novadi, pagasti, pilsētas un ciemi aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi — kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas -, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām — atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.
Ziemeļlatgalē, “Mājas kafejnīcu dienas” notika no 28.- 29. augustam. Baltinavas pagastā apmeklētājus laipni uzņēma “Siltumu” māju saimnieki, kafejnīcā “Siers un muzikāla atmosfēra “Siltumos” ”.
“Siltumos” saimnieko Keišu ģimene- mamma Aija un bērni Austris, Agita un Arvils. Aija ir cītīga rokdarbniece, muzicē Baltinavas pagasta etnogrāfiskajā ansamblī, kā arī brīvajā laikā kopj mājas daiļdārzu. Aijas māsa Anita Kaša ir prasmīga sieru sējēja. Anitas sierus atzinīgi novērtējuši gan vietējie iedzīvotāji, gan arī tālāki ciemiņi.
Kafejnīcas apmeklētāji tika sagaidīti ar muzikālu sveicienu. Aija Keiša, kopā ar palīgiem- Eduardu un Tomu Buraveciem, spēlēja jautras latgaļu dziesmas. Sveikt “Siltumu” māju saimi, ar drosmi un uzdrīkstēšanos piedalīties “Māju kafejnīcu dienās”, ieradās Baltinavas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Sarmīte Tabore.
Aijas dēls Arvils Keišs viesiem izrādīja saimniecības 10 gadu laikā kopto daiļdārzu. Atraktīvais Arvils viesiem stāstīja arī par kurioziem gadījumiem ikdienas dzīvē, piemēram, kā makšķerēja piemājas dīķī zivis ar kartupeļu grozu un, pašam par pārsteigumu, izdevies noķert brangu lomu.
Izstaigājuši saimnieces daiļdārzu, viesi apskatīja māsu Aijas un Anitas rokdarbu izstādi. Tajā bija atrodami gan māsu mammas izšūtie darbi, gan māsu adījumi, pērļojumi, tamborējumi.
Pēc saimniecības apskates, apmeklētāji iestiprinājās ar garšīgu, uz ugunskura vārītu zupu ar rupjmaizi un speķi, baudīja Anitas Kašas sietos sierus, kas tapuši no vietējiem produktiem- ar saulē kaltētiem tomātiem, dārzeņu un garšaugu maisījumu, ar riekstiem un sēklām, ar ķiplokiem un dillēm, ar ķimenēm.

Kafejnīcas apmeklētājiem muzikālu atmosfēru pasākuma laikā nodrošināja skanīgās Baltinavas pagasta etnogrāfiskā ansambļa sievas, enerģiskie brāļi Toms un Eduards Buraveci, kā arī “Siltumu” saimniece Aija Keiša, ar skaisto balsi un atraktīvo akordeona spēlēšanu. Muzikantu pulkam pievienojās arī tautas muzikants Dainis no Salnavas, ar savu akordeonu. Un danči varēja sākties! Kafejnīcas apmeklētāji iestiprinājās ar saimnieku sarūpētajiem gardumiem, dziedāja līdzi dziesmām, ar prieku devās dejās latgaļu tautas mūzikas ritmu pavadībā. Viesiem un saimniekiem par prieku, ar akordeona spēli visus iepriecināja arī kāda kafejnīcas apmeklētāja no Ludzas, kas spēlēja jautrus meldiņus burvīgai noskaņai.

“Siltumu” mājās ciemiņi vienmēr tiekot pavadīti ar saimniecības labumiem, tāpēc saimnieki apmeklētājiem sagādāja arī pārsteigumu- loteriju, kurā katrs dalībnieks saņēma vērtīgas balvas: ievārījuma un medus burciņas, pirtsslotiņas, Aijas pērļotās brošas, labumus no dārza, Anitas garšīgos sierus.
Pilniem vēderiem un pozitīvām emocijām pārpildīti, kafejnīcas apmeklētāji tikpat sirnīgi tika pavadīti arī mājupceļā.
Paldies “Siltumu” saimniecei Aijai Keišai par sirsnību, paldies Austrim, Agitai un Arvilam par viesmīlību un māju atmosfēras radīšanu ikkatram kafejnīcas apmeklētājam. Paldies Anitai Kašai par garšīgajiem sieriem un jautrajiem stāstiem. Šajā kafejnīcā ikviens varēja justies kā mājās un izbaudīt īstenu latgaļu saimieku viesmīlību un mīlestību. Paldies Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa sievām un muzikantiem- Tomam un Eduardam Buraveciem, kas radīja patīkamu muzikālu noskaņu kafejnīcas apmeklētājiem. Paldies arī Baltinavas pagasta saimnieciskās daļas darbiniekiem un Agrim Mežalam, par tehnisko palīdzību pasākuma norisei.


Fotogalerija no pasākuma apskatāma šeit.


Informācija, foto: Madara Siliņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste