Šonedēļ- “Digitālā nedēļa 2021”

Lai uzsvērtu, cik svarīgas ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir digitālās prasmes, rosinātu tās pilnveidot un arī aicinātu izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus darbā un ikdienā, no 22. līdz 26. martam norisināsies ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2021”, kuras ievaros notiks tiešsaistes pasākumi, diskusijas un citas aktivitātes.
“Digitālā nedēļa” ir daļa no Eiropas mēroga kampaņas “ALL Digital Week 2021” un Latvijā notiek jau 12. reizi pēc kārtas. Kampaņu organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un galvenajiem partneriem – Latvijas IT klasteri, Microsoft Latvia, Tet, Kultūras informācijas sistēmu centru un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru.
Šogad “Digitālās nedēļas 2021” ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi TV24 un interneta tiešraidēs. Katrai kampaņas dienai ir sava tematika, kas saistīta ar digitālajām prasmēm. 22. marta – “Digitālās nedēļas 2021” atklāšanas dienas – tēma būs sabiedrības paradumu maiņa un esošo iespēju izmantošana. Otrā diena, 23. marts, tiks veltīta e-pakalpojumiem, kurus iespējams saņemt visa mūža garumā, bet 24. marta fokusā būs uzņēmējiem noderīgas digitālās prasmes. Ceturtajā pasākuma dienā – 25. martā – īpaša uzmanība tiks pievērsta personas digitālajai identitātei un kiberdrošībai. “Digitālās nedēļas 2021” noslēdzošā diena – 26. marts – būs veltīta karjerai IKT nozarē.
Līdztekus centrālajiem pasākumiem kampaņas partneri organizē tiešsaistē daudzveidīgus pasākumus, kuri notiks visos Latvijas reģionos – skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos –, kas bagātina “Digitālās nedēļas” norisi.


Noderīgi uzņēmējiem- trešdien, 24. martā, dienas tēma būs «Digitālās prasmes uzņēmējdarbībā».

Visi pasākumi notiks tiešsaistē, Facebook platformā.


— 11:00 — 12:00 Diskusija «Prasmes — pirmais solis uz uzņēmuma digitālo transformāciju»
Diskusija būs skatāma Facebook: fb.me/e/1z9W9coVU
Diskusiju veltīsim mūsu uzņēmējiem – kā celt prasmes un rīkoties atbilstoši šodienas tirgus prasībām, kā pieņemt jauno, digitālo un būt atvērtiem izmaiņām. Digitālā transformācija uzņēmumā sākās ar domas maiņu vadības līmenī. Apskatīsim labas prakses piemērus un noskaidrosim, kas ir uzņēmēja «Pamata komplekts» digitālo prasmju uzlabošanā.


— 12:00 — 17:00 Uzņēmumu digitālās pieredzes veiksmes stāsti
Veiksmes stāsti būs skatāmi Latvijas IT klastera Facebook lapā: fb.me/e/4cmRxf9RR
Piecās virtuālajās vizītēs viesosimies pie dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem un iepazīsimies ar viņu praksi dažādu IT risinājumu ieviešanā. Visi stāsti ir iepriekš ierakstīti, taču pēc katra sekos tiešsaistes diskusija, kurā būs iespējams uzdot jautājumus gan uzņēmumam, kurš ieviesis digitālo risinājumu, gan tā izstrādātājiem.
Visi pasākumi ir bezmaksas un laipni aicināts pievienoties ikviens interesents!


Digitālās nedēļas laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts novērtēt savas digitālās prasmes atbilstoši Eiropas Digitālo kompetenču ietvaram- aizpildot pašnovērtēšanas tiešsaistes testu MyDigiSkills: mydigiskills.eu/lv. Tests aizņems aptuveni 20 minūtes un ļauj novērtēt savas digitālās kompetences piecās galvenajās jomās:
Informācijas un datu lietpratība
Komunikācija un sadarbība
Digitālā satura radīšana
Drošība
Problēmu risināšana


Plašāka informācija par “Digitālās nedēļas” pasākumiem pieejama: www.eprasmes.lv
Pasākumu kalendārs: eprasmes.lv/pasakumu-kalendars/