Atkārtoti īstenos pūļa testēšanu vīrusa noteikšanai

Atkārtoti īstenos pūļa testēšanu vīrusa noteikšanai

Saistībā ar Covid-19 slimības uzliesmojumu Latgales reģionā Baltinavas novada pašvaldība sadarbībā ar valsts zinātnisko institūtu „BIOR” atkārtoti īstenos pūļa testēšanu vīrusa noteikšanai, noņemot siekalu paraugus.


Paldies iedzīvotājiem par aktivitāti, nododot analīzes no 9.-12. martam!
Covid- 19 izplatās ļoti strauji. Lai arī ievērojam drošības pasākumus, slimība jebkurā brīdi var uzrasties neaicināta, tāpēc, lai katram iedzīvotājam būtu iespēja pārbaudīt savu veselību, nolemts atkārtot pūļa testēšanu Baltinavas novadā.
Analīzes iedzīvotāji varēs nodot bez maksas un pēc brīvprātības principa. Pūļa testēšana ir iedarbīgs veids, kā noteikt vietas, kur parādās infekcijas perēkļi. To precizitāte ir vērtējama aptuveni 97-98%. Statistika liecina, ka infekcija nekur nav pazudusi, tālab mēs aicinām sabiedrību apzināties situācijas nopietnību un piedalīties testēšanas procesā! Palielinot testēšanas apjomu, tiks vērtēta infekcijas izplatības situācijas attīstība.


Siekalu testa metode ir daudz vienkāršāka nekā līdz šim izplatītākā, kurā analīzes tika ņemtas ar kociņiem no deguna un rīkles. Turklāt šai paraugu paņemšanā nav jāiesaista medicīnas personāls. Iedzīvotājs to var izdarīt pats, saņemot laboratorisko izmeklējumu komplektu, kurā ir veidlapa, pamācība, kā pareizi siekalas jāsavāc, trauciņš siekalām un spirta plāksnītes dezinfekcijai.
Siekalu paraugi (aptuveni 2ml) iedzīvotājam ir jāievāc diskrēti, vislabāk mājās. To ir aizliegts ievākt publiskās vietās. Cilvēks paņem komplektu, dzīvesvietā piepilda piltuvi ar siekalām, aizpilda veidlapu, atnes to atpakaļ vietā, kur tas tika paņemts, un atdod.


Šāda iespēja veikt bezmaksas siekalu testu Covid-19 noteikšanai būs 2021.gada 15. un 17.martā. Atbilde par testa rezultātu iedzīvotājam tiks nosūtīta diennakts laikā.
Baltinavas novada pašvaldībai būs pieejams neierobežots daudzums siekalu testu – atkarīgs no pieprasījuma.
Uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kuras vēlas veikt sava kolektīva testēšanu, aicināti pieteikties, zvanot Balvu novada sociālā dienesta sabiedrības veselības speciālistei Ilzei Kozlovskai pa tālruni 28674458, norādot uzņēmuma nosaukumu, darbinieku skaitu un kontaktpersonu, tās tālruņa numuru, ar ko sazināties par testu komplektu saņemšanu.


Kā pareizi sagatavoties siekalu testam?
• Stingri ieteicams siekalu paraugu ievākt tūlīt pēc pamošanās.
• Vismaz 24 stundas pirms siekalu savākšanas nedrīkst lietot alkoholu.
• Vismaz stundu, bet vēlams pat 3-4 stundas pirms testa veikšanas, nedrīkst ēst, košļāt košļājamo gumiju, dzert; nelietot tādus medikamentus, kā aerosoli mutes dobumam, inhalatori, sūkājamās tabletes kaklam; netīrīt zobus un neskalot muti ar mutes skalojamiem līdzekļiem.


Testu saņemšanas punkts Baltinavas novadā:
Baltinavas Kultūras nams, Kārsavas iela 16, Baltinava, Baltinavas novads,
2021. gada 15. un 17. martā, no plkst. 08:30- 12:00.


Komplektus siekalu testa veikšanai var saņemt attiecīgā testa saņemšanas punkta darba laikā, bet PARAUGS JĀSAVĀC TĀS DIENAS RĪTĀ, kurā plānota siekalu parauga nogādāšana testu saņemšanas punktā.