BVSK: 2. semestris sācies ar attālinātām mācībām

BVSK: 2. semestris sācies ar attālinātām mācībām

Mācību gada sākumā septembrī droši vien nedomājām, ka (tāpat kā pērnajā pavasarī) visai skolai nāksies mācīties attālināti, tomēr dzīve ieviesusi savas korekcijas. Aizvadīts 2021. gada pirmais mēnesis, un visi skolēni- no 1. līdz 12. klasei mācās attālināti.
1. semestra noslēgums bija kluss. Ar Ziemassvētku konfektēm un liecībām, bet bez kopīgas, skaļas un jautras svētku svinēšanas. Baltinavas vidusskolā gada noslēgumā tika apkopoti konkursa “Labākā liecība” rezultāti. 2020. gada noslēgumā individuālajā konkursā “Labākā liecība” pamatskolas posmā uzvarētāja bijaIeva Kozlovska (5. klase), bet 10.-12. klašu posmā ar uzvaru sveicām Kitiju Keišu (12. klase). Kā katru gadu, mācībās labākie un veiksmīgākie skolēni Ziemassvētkos saņēma Baltinavas vidusskolas Atzinības rakstus. Atzinības rakstu par labām un teicamām sekmēm saņēma Jānis Kārlis Boldāns, Daniels Ločmelis, Gustavs Ločmelis, Mariuss Siliņš, Adele Zembaha (1. klase); Jurģis Fogelis, Miķelis Slišāns, Evelīna Vorobjeva (2. klase); Janeks Supe (4. klase); Ieva Kozlovska, Egija Ļvova (5. klase); Viktorija Oļipova (6. klase); Andris Astratovs (7. klase); Renāte Ločmele (11. klase); Kitija Keiša un Zane Tabore (12. klase).
Mācībās vislabākie saņēma Atzinības rakstus par teicamām sekmēm- Madara Cīrule, Madara Maksimova, Helēna Slišāne, Emma Zelča (2. klase), Matilde Slišāne un Jēkabs Slišāns (4. klase). Izpalika gan tradicionālā kopīgā teicamnieku foto pie Ziemassvētku eglītes.
Sācies februāris, tātad 2020./21. mācību gads ir pāri pusei. 7.- 12. klases attālināti mācās kopš 4. janvāra, 5.- 6.klases- kopš 11. janvāra, bet 1.- 4. klases — kopš 25. janvāra.
Joprojām pastāv vairāki iespējamie varianti par turpmāko mācību gaitu līdz mācību gada beigām un valsts pārbaudes darbu norisi. Gaidīšanas režīmā ir visi, sākot no valdības līdz katram skolēnam, vecākam, skolotājam. Pēdējā laikā notiek daudzi tiešsaistes vebināri, ko organizē gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), gan Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), bet joprojām ir daudzi būtiski jautājumi, uz kuriem šobrīd atbildes nav nevienam. Kā nupat vebinārā uzsvēra Rolands Ozols no Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD)- mēs visi atrodamies krīzes situācijā, un tāpēc jau tā krīze, ka ir problēmas, kurām šobrīd uzreiz nav risinājuma un tuvākajā laikā arī var nebūt risinājuma.
Šajā sarežģītajā laikā mums visiem vēlu pacietību un iecietību šo ārkārtas situācijas radīto problēmu kopīgā risināšanā, vēlu sadarbību un savstarpējo sapratni un, protams, labu veselību!


Imants Slišāns,
Baltinavas vidusskolas direktors