Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā

Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā

20. februāra pēcpusdienā klausītājiem no Baltinavas, Viļakas, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas, kā arī citiem interesentiem bija iespēja klausīties Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņu un pedagogu izpildījumā Zigmāra Liepiņa un Andras Manfeldes muzikālās drāmas “Adata” fragmentus.
Patīkami pārsteidza audzēkņu izpildījums, viņu skatuves kultūra, vokālā prasme izpildīt tieši šāda žanra mūziku. Izrādes tapšanā pamatā piedalījās vokālās nodaļas un džeza nodaļas audzēkņi, kā arī citu nodaļu audzēkņi pedagogu Ingrīdas Balodes, Guntras Kuzminas- Juknas un Solvitas Ivanovas vadībā. Pedagoģe Ingrīda Balode atklāja, ka šo projektu viņa jau lolojusi kopš 2013. gada un beidzot tas ir piepildījies. Viņa priecājas, ka ar katru izrādi audzēkņi ir atvērtāki, labāk iedzīvojas lomā un savieno to ar pareizu vokālo dziedājumu.
Kā vēstīts izrādes aprakstā, tas ir “stāsts par jaunu meiteni, kura dažādu apstākļu sakritības dēļ nokļūst “dzīves purvā” un stieg tajā arvien dziļāk, līdz pat galam. Stāsts par narkomāniju, alkoholismu, personības degradāciju un mazspēju kaut ko mainīt, tomēr dzīvība ir tā dievišķā vērtība, kuru ir vērts sargāt.”Uz skatuves nomainījās trīs Kristas. Pirmā Krista ( Elīna Spridzāne) bija iemīlējusies meitene, kuru raksturo smeldzīgā dziesma “Ja tu man esi man nevajag ne debesis ne zemi….”. Otrā Krista ( Diāna Kempiša) ir jau narkotiku varas pārņemta, purvā iestigusi meitene, bet trešā Krista (Gunta Greisle) ir cerību pilna izkļūt ārā no šī posta. Solistu un arī ansambļa ( Ieva Leiduma, Laima Tihovska, Karīna Jablonska, Diona Liepiņa, Lāsma Bacule) dziedājumus pavadīja instrumentāla grupa: taustiņi- Solvita Ivanova, basģitāra- Ralfs Arpidāns, ģitāra- Kristiāns Justs, sitamie instrumenti- Jurģis Lipskis, skaņu operators- Rupainis. Spilgti savu varoni Sandru atveidoja Dagmāra Laicāne.
Gribas pieminēt un uzslavēt Dīlera (Guntars Paplovskis) pārliecinošo dziedājumu, kā arī noslēguma Kristas (Gunta Greisle) un Artūra (Ainārs Kiserovskis) aizkustinošo duetu.
Rēzeknieši savu uzvedumu jau ir parādījuši Viļānos, Ludzā un martā rādīs Balvos.


Marija Bukša

Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā 0Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā 1Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā 2Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā 3Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā 4Muzikālais uzvedums “ADATA” Baltinavā 5