Aizvadīta Ēnu diena 2019

Aizvadīta Ēnu diena 2019

Baltinavas vidusskolas skolēni aktīvi iesaistījās Ēnu dienā 2019, ko tradicionāli katru gadu februārī rīko biedrība Junior Achievement-Young Enterprise Latvija.
13. februārī, Ēnu dienas ietvaros, Baltinavas vidusskolas 8., 10. un 12.klases jaunieši brauca uz Mežupi, pavērot kā notiek Kuhvas upes tīrīšanas darbi, pavērot kā strādā trīs ekskavatori, kā no upes izceļ derīgos izrakteņus – mālu un dolomītu.

10. klases meitenes — Kitija Keiša un Zane Tabore devās uz Rīgu pavadīt laiku kopā ar Tallink ceļojumu konsultantiem. Liels bija meiteņu pārsteigums, ka dienas beigās tika pasniegtas brīvbiļetes braucienam ar prāmi uz Stokholmu.11. klases skolniece Agrita Luīze Kušnire ēnoja RISEBA augstskolas arhitektu, Arhitektūras un dizaina fakultātes dekānu Jāni Dripi, kurš ar savām “ēnām” viesojās Latvijas Republikas Kultūras ministrijā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Airita Ločmele un Līna Pundure iepazina psihologa darba ikdienu Līvānos, Izaugsmes studijā “Pūces aste”. Mārtiņš Laganovskis ēnoja SIA Diogens audio. Diogens audio sniedz skaņu, gaismu, pārvietojamos skatuvju uzstādīšanas pakalpojumus mūzikas festivālos un citos pasākumos. Egija Ločmele Rīgā, firmā Magebit, vēroja programmētāja darbu, Elija Logina ēnoja galveno grāmatvedi Preiļu slimnīcā, Megija Bukša un Dace Logina iepazinās ar Valsts Robežsardzes koledžas darbību.
Jaunieši atzīst, ka Ēnu diena ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par konkrēto profesiju, gūt informāciju par darba specifiku, savlaicīgi plānot savu karjeru un interesanti pavadīt dienu.

Lilita Kūkoja

Aizvadīta Ēnu diena 2019 0Aizvadīta Ēnu diena 2019 1Aizvadīta Ēnu diena 2019 2Aizvadīta Ēnu diena 2019 3Aizvadīta Ēnu diena 2019 4