Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās

Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās

Pašā mācību gada vidū Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā notika divi vērienīgi pasākumi, kuros piedalījās visi skolas audzēkņi — Ziemassvētku ieskaņas koncerts, kas ir kā atskaites punkts pirmā semestra darbam un Jaunā gada tematiskais karnevāls.
Ziemassvētku ieskaņas koncerts notika 19. decembrī Baltinavas kultūras namā. Šogad vienojošā tēma bija Ziemassvētku tradīcijas dažādās pasaules valstīs. Skolēni uzzināja daudz jauna par tradīcijām tādās valstīs kā Vācija, Francija, Itālija, Somija un Nīderlande.
Tradīcijas tika iepazītas, klausoties tradicionālās Ziemassvētku melodijās dažādu instrumentu solo un ansambļu izpildījumā, kā arī skatoties šo valstu tradicionālās dejas un iepazīstot ticējumus. Koncerta kulminācijā pasākuma dalībnieki atgriezās pie saknēm — latviešu tautas tradīcijām. Atskanot salūtam un iemirdzoties krāsainām zvaigznītēm, zālē budēļi pēkšņi atrada saldumu maisus, ko sūtījuši rūķi no Lapzemes Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem.
Jaungada karnevāls “Pasaku mežā ”notika 25. janvārī. Pasākums iesākas ar nelielu skeču par Eglīti, kura izaugusi mežā uz takas. Gan vilks, gan zaķis, kā arī vecītis nepazīst to Eglīti, par kuru dzied Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Kad vecītis grasās meklēt cirvi, Eglīte nolemj, ka svētkus var arī rīkot mežā. Un tā mežā ierodas ļoti daudz svētku viesu -vilki, zaķi, kazas, putni, pelēni, vāveres, vecenītes un daudzi citi meža iemītnieki. Visiem kopā izdodas atcerēties to dziesmiņu par Eglīti, kuru dzied Ziemassvētkos un Jaunajā gadā un kopā viņi priecājas, iet rotaļās un dejo. Svētku vērotāji – žūrija cildināja arī viscītīgākos meža iemītniekus, kas savās maskās bija ieguldījuši īpašas pūles un saņēma svētku rīkotāju sagādātos saldumus.
Jaungada karnevāls jau ir sena tradīcija Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā, kas gadu gaitā kļuvusi par vienu no skolēnu gaidītākajiem notikumiem.

Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 0Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 1Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 2Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 3Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 4Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 5Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 6Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 7Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 8Mūzikas un mākslas skola karnevāla noskaņās 9