Skatās pirmizrādi "Revidents Sylagolā" Daugavpils teātrī

Skatās pirmizrādi

Valsts programmas “Skolas soma “ietvaros Baltinavas vidusskolas 8.-9. klašu skolēni devās ekskursijā uz Daugavpilī. Ekskursijas mērķis bija iepazīt Latgales kultūrvērtības.
Kā pirmo ekskursijas objektu skolēni apmeklēja skrošu rūpnīcu. Gida pavadībā uzzināja daudz interesanta par šo vēsturisko objektu. Daugavpils skrošu rūpnīca ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem pilsētā. Tam līdzīga objekta nav nekur citur Latvijā, Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā. Ekskursijas laikā skolēni redzēja, ka rūpnīcā tiek ražotas 9 veidu lodes gludstobra ieročiem, kā arī tiek izgatavotas lodes pneimatiskajiem ieročiem, renkuļi un skrotis.
Mūsu galvenais ekskursijas mērkis bija Daugavpils teātra izrādes latgaliešu valodā “Revidents Sylagolā” apmeklējums. Izrāde bija ļoti aizraujoša, jaunieši to skatījās ar lielu interesi. Izrāde ir veidota nesen pēc Nikolaja Gogoļa un Monikas Zīles literārā darba, kuri parāda labi zināmus notikumus Latgales apstākļos. Kādā Latvijas provinces pilsētiņā mierā un pārticībā dzīvojošas amatpersonas satriec ziņa, ka viņus drīzumā varētu apciemot revidents ar pārbaudi. Tajā pat laikā kādā no vietējām viesnīcām apmetas divi aizdomīgi kungi… Vai tā varētu būt sagadīšanās? Tiek pieņemts lēmums steidzīgi glābt situāciju un izpeldināt viesmīlībā noslēpumainos revidentus. Savukārt nedaudz apmaldījušies un finansiālas grūtības nonākušie tūristi nemaz nav pret tik sirsnīgu un dāsnu uzņemšanu un nolemj piespēlēt vietējiem vientiešiem… Skolēni ļoti augstu novērtēja iespēju klātienē redzēt slavenus latviešu aktierus, valodu dažadību, kas parādījās izrādes laikā un nepieciešamību tās zināt, lai nenokļūtu nepatīkamās situācijās. Daži skolēni bija sajūsmā par repera sniegumu.
Pirms teātra izrādes mums bija nedaudz brīva laika, lai apskatītu Latgales mini zoodārzu un pasakaino pilsētas centru Ziemassvētku noskaņā ar krāšņo egli.
Valsts programmas “Skolas soma” ietvaros veidotā ekskursija deva skolēniem iespēju labāk iepazīt Daugavpils pilsētu, tās kultūrvēsturiskās vietas, stiprināja piederības apziņu Latgalei un Latvijai.


Skolotāja Solveta Logina

Skatās pirmizrādi "Revidents Sylagolā" Daugavpils teātrī 0Skatās pirmizrādi "Revidents Sylagolā" Daugavpils teātrī 1Skatās pirmizrādi "Revidents Sylagolā" Daugavpils teātrī 2Skatās pirmizrādi "Revidents Sylagolā" Daugavpils teātrī 3Skatās pirmizrādi "Revidents Sylagolā" Daugavpils teātrī 4