Prezentēts „Satiec savu meistaru!” otrais – Latgalei veltītais DVD

Prezentēts „Satiec savu meistaru!” otrais – Latgalei veltītais DVD

Marta mēneša izskaņā Berga Bazārā Rīgā, pasākuma „Satiec savu meistaru! 2015" ietvaros, tika prezentēts „Satiec savu meistaru!" otrais – Latgalei veltītais DVD, kur iekļauti četri stāsti par Latgales meistariem un viņu prasmēm.

Materiāls par Latgales podniekiem tapis 2014.gada pavasarī Latgales podnieku dienu laikā. Meistari Valdis Pauliņš, Juris Krompāns un Andris Ušpelis stāsta par savu podnieka pieredzi, sajūtām, tradīcijām un mūsdienām Latgales keramikā. „Prieks, ka šajā materiālā esam „dzīvi" ar savu stāstu un savu vidi," DVD atklāšanas pasākumā uzsvēra Ušpeļu dzimtas pārstāvis – meistars Andris Ušpelis.

Mājsaimniece Janīna Skrule iepazīstina gan ar ēšanas tradīcijām latgaliešu ģimenēs, gan atklāj savu dzīves pieredzi mielasta gatavošanā dažādiem svētku galdiem. Diskam pievienotas arī divu Latgales tradicionālo ēdienu receptes.

DVD iekļauts arī emocionāls stāsts par Baltinavas bērniem un jauniešiem, kas savu brīvo laiku pavada, apgūstot aušanas prasmes un pētot Ziemeļlatgales tautas tērpa darināšanas tradīcijas.

Savukārt mūzikas instrumentu meistars Aleksandrs Maijers no Krāslavas puses atklāj kā izgatavot skaņu rīkus – svilpavniekus, stabules, vargānus, māla zvanus un zvārguļus, grabuļus un perkusijas no dažādiem materiāliem.

DVD „Satiec savu meistaru! Latgale" var iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā Rīgā, Pils laukumā 4.