Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apmeklē LNOB operu

Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apmeklē LNOB operu


Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, vecākiem un skolotājiem ilgi gaidītais notikums piepildījās 19. martā, kad svētdienas rīta pusē varējām baudīt vienu no visu laiku populārākajiem Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumiem “Putnu opera” ar Jāņa Lūsēna melodijām un Māras Zālītes vārdiem. Bērnu opera ir rets žanrs ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. M. Zālītes librets „Putnu operai” sarakstīts 1997. gadā un veidots, izmantojot H. Loftinga pazīstamo grāmatu motīvus un varoņus. Tomēr librets ir orģināldarbs gan sižetiskā nozīmē, gan tēlu traktējuma ziņā, gan radot jaunus tēlus. Tā ir „opera operā”, jo viena no stāstu līnijām ir par to, kā putni uzved operu. Tas ir detektīvstāsts, jo tiek meklēts pazudušais tenors. Tas ir arī stāsts par uzticīgu mīlestību starp diviem kanārijputniņiem. Tas ir stāsts par mīlestību pret visu dzīvo, brīnumaino, košo Dieva radību, kas mums līdzās. Vienlaikus „Putnu opera” ir darbs, kas atklājot aizkulises, liek iemīlēt šo žanru jau bērnībā.
Dienas otrajā pusē devāmies iepazīt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, jo kopš 2016. gada 4. maija pēc restaurācijas un rekonstrukcijas muzeja senā ēka, saglabājot vēsturisko kodolu, ir kļuvusi mūsdienīga. Pārsteidzoši skaistas bija izstāžu zāles, pagrabstāvā izveidota jaunā apakšzemes izstāžu zāle un mākslas darbu krātuves, patika baltā bēniņu telpa un kupolā izveidotas izstāžu zāles ar stiklotām grīdām. Iepazīstot ekspozīcijas un izstādes, pārliecinājāmies par Latvijas mākslas augstu līmeni un kvalitāti.
Šis brauciens sniedza kolosālu gandarījuma sajūtu.

Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apmeklē LNOB operu 0Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apmeklē LNOB operu 1Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apmeklē LNOB operu 2Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apmeklē LNOB operu 3