Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā

Baltinavas vidusskola jau vairākus gadus piedalās programmā „Skolas auglis”un skolēni var saņemt garšīgus ābolus 3 reizes nedēļā bez maksas no 1.novembra līdz 17.februārim.

2.martā Baltinavas vidusskolas 1.-5.klašu skolēni un audzinātājas devās ciemos uz Vilaku pie z/s Ievulejas saimnieka Valērija Romanova, kas piegādā ābolus mūsu skolai. Saimnieks mūs ļoti laipni uzņēma. Saimniece bija sagatavojusi interesantu stāstījumu par saimniecību. Viņa pastāstīja par veicamajiem darbiem ābeļu dārzā no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim.Bērni uzzināja, ka Romanovu ģimene jau 17 gadus aprūpē augļu kokus. Ābolu noliktavas smaržoja pēc āboliem, bet tur bija diezgan auksti, tikai +3grādi. Notika arī ābolu un ābolu sulas degustācija. No daudzajām šķirnēm bērni nobaudīja vairāk par 10 šķirnēm ābolu. Skolēni uzzināja ābolu šķirņu nosaukumus. Īpaši uzmanību piesaistīja šķirne ar interesantu nosaukumu – „Melis”. Visiem ļoti garšoja sulīgie un skaistie āboli. Dāsnais saimnieks katras klases audzēkņiem līdzi iedeva ābolus un ābolu sulas burkas. Daudzi no bērniem iegādājās ābolus, lai varētu tos aizvest mājās. Bērni pateicās saimniekam un saimniecei.
Žēl, ka „Skolas auglis” programma šogad ir beigusies. Z/s Ievulejas labprāt ar mums padalītos,jo viņiem ir vēl tik daudz ābolu.
Daudzi pētījumi pierāda, ka āboli ir vieni no veselīgākajiem augļiem mūsu platuma grādos un palīdz cīnīties pret izplatītākajām un bīstamākajām slimībām. Protams, tie arī lieliski garšo!
Angliski runājošās valstīs jau 200 gadu pazīstams teiciens «An apple a day keeps the doctor away» («Viens ābols dienā, un ārsts nebūs vajadzīgs») Ir vērts padomāt!


Baltinavas vidusskolas 3.klases audzinātāja R.Laganovska

Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 0Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 1Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 2Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 3Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 4Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 5Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 6Skolēni apmeklē z/s Ievulejas Viļakas novadā 7