Meteņi

Laikā, kad īsās ziemas dienas sāk stiepties garākas, kad laiks sāk griezties uz pavasara pusi, latvieši svin Meteņus, 7 nedēļas pirms Lieldienām. Pēc senās latviešu laika skaitīšanas sistēmas Meteņos beidzas ziema un nākamajā dienā sākas pavasaris.

28.februāra pēcpusdienā, silti saģērbušies, nodrošinājušies ar slidelementiem (ragaviņām, ābolīšiem), ar pašceptām pankūkām, ar zupas vārīšanai nepieciešamo, ar rotaļu un atrakciju elementiem, Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas skolēni, skolotāji kāpa lielajā Baltinavas novada autobusā, skolas busiņā un brauca uz Šķilbēnu pagasta Balkānu kalniem svinēt Meteņus.
Kamēr vārījās zupa, jautri priecājāmies, kā jau pienākas Meteņdienā. Ar skaļiem saucieniem, smiekliem šļūcām no visiem iespējamajiem kalniņiem. Vairākiem skolēniem slidelementi neklausīja un nācās šķērsot ūdens peļķes. Slapjie apavi, cimdi, bikses netraucēja baudīt priekus, spēlēt dažādas spēles, iet rotaļās, sacensties, maskoties, minēt mīklas, deklamēt dzejoļus, stāstīt ticējumus par Meteņiem.
Svaigā gaisā pie ugunskura visiem zupa garšoja lieliski. Ēdot pankūkas, skolēni un skolotāji varēja degustēt ievārījumus, ko bija atnesuši skolotāji. Kēksiņi, konfektes, āboli arī atrada vietu vēderiņos.
Ar sārtiem vaigiem, prieku sejās, sirdī braucām mājās. Nosalušos kāju pirkstus sasildījām, jautri lecot diskotēkā.
Izpriecājāmies, izdejojāmies. Nu varēsim gaidīt Lieldienas.


V. Kubuliņa

Meteņi 0Meteņi 1Meteņi 2