"Rypoj Vasals" Baltinavā

Sestdien, 21.maijā, ar svinīgu lentas pārgriešanu tika atklāts Ziemeļlatgales velomaršruts Nr. 34 „Rypoj Vasals", kura kopējais garums ir 169 km, un kurš iet caur 5 novadiem- Balvu, Viļakas, Rugāju, Kārsavas un Baltinavas. Baltinavas novadā velomaršruta garums ir 22 kilometri. Plkst. 11.00 Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa kopā ar Kultūras nama vadītāju Intu Ločmeli un pasākuma dalībniekiem pārgrieza svinīgo „Rypoj Vasals" lenti, lai pēc tam dotu startu orientēšanās braucienam pa Baltinavas ielām. Katram brauciena dalībniekam tika izsniegta Baltinavas karte, kurā bija iezīmēti kontrolpunkti ar orientēšanās uzdevumu atrašanās vietu. Uzdevumi kontrolpunktos bija ļoti interesanti un pat tematiski- piemēram, pie Baltinavas pasta nodaļas bija uzdevums uzrakstīt dzejoli –četrrindi un ielikt to aploksnē, pie Amatnieku centra dalībniekiem bija jāsapin pīnīte, bet punktā Viļakas ielā bija jāpaņem no „ligzdas" kraukļa ola, vēl kādā citā vietā kokā bija paslēpušies velosipēdu remontējamie instrumenti, kā arī Supenkā bija parādījušies melnie akmeņi, gluži kā no Melnās jūras. Kopā Baltinavas teritorijā bija jāsameklē 13 uzdevumi un savāktās lietiņas un darbiņi jānogādā finišā Baltinavas parka estrādē. Paralēli orientēšanās braucienam pa Baltinavas ielām, Baltinavas parka estrādē notika orientēšanās pašiem mazākajiem. Bērniem kopā ar vecākiem tika izsniegta Baltinavas estrādes karte un pa estrādes teritoriju bija jāmeklē paslēpušies burtiņi. Bērni ar burtiņu meklēšanu tika lieliski galā un, saliekot burtiņus, kopā sanāca vārds – BALTINAVA.

Jāpiebilst, ka iedzīvotāju aktivitāte pasākumā bija ļoti zema, kā arī skumji, ka citu cilvēku darbu nespējam novērtēt- Cerēsim, ka makšķere un tai piederošie pasākuma rekvizīti tiks atgriezti pasākuma rīkotājiem Baltinavas novada kultūras namā.

Teksts, foto

Evita Broka

Baltinavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste

"Rypoj Vasals" Baltinavā 0"Rypoj Vasals" Baltinavā 1"Rypoj Vasals" Baltinavā 2"Rypoj Vasals" Baltinavā 3"Rypoj Vasals" Baltinavā 4"Rypoj Vasals" Baltinavā 5"Rypoj Vasals" Baltinavā 6"Rypoj Vasals" Baltinavā 7"Rypoj Vasals" Baltinavā 8"Rypoj Vasals" Baltinavā 9"Rypoj Vasals" Baltinavā 10"Rypoj Vasals" Baltinavā 11"Rypoj Vasals" Baltinavā 12"Rypoj Vasals" Baltinavā 13"Rypoj Vasals" Baltinavā 14"Rypoj Vasals" Baltinavā 15"Rypoj Vasals" Baltinavā 16"Rypoj Vasals" Baltinavā 17"Rypoj Vasals" Baltinavā 18"Rypoj Vasals" Baltinavā 19"Rypoj Vasals" Baltinavā 20