Baltinaviešu ekskursija uz Tartu

Baltinaviešu ekskursija uz Tartu

1. aprīlī Baltinavas vidusskolas 5., 6. un 7. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām devās ekskursijā uz Igaunijas pilsētu Tartu, uz AHHAA centru un akvaparku «Aura''.

AHHAA ir zinātnes centrs, kura galvenais uzdevums ir parādīt zinātni plašam cilvēku lokam. Šobrīd AHHAA pasākumus ir apmeklējuši vairāk nekā 2 miljoni cilvēku visās vecuma grupās. Galvenā metode ir „rokas-klāt“ izstādes, bet ir iespējams darboties arī planetārijā, darbnīcās un zinātnes teātrī. Skolām tiek piedāvātas arī dažādas mācību programmas. AHHAA gaida apmeklētājus visos vecumos, lai šeit pavadītu saturīgu un piedzīvojumu pilnu dienu.

Jau no iztālēm redzama sudrabainā bumba uz ēkas jumta. Tajā atrodas pasaulē unikāls, pilnas sfēras planetārijs. Tas nozīmē to, ka var redzēt aptuveni 5 miljonus zvaigžņu gan virs galvas, gan mums visapkārt – pat zem kājām.

Planetārija optiskā projektora autors ir japāņu izgudrotājs Takajuki Ohira. Projektora nosaukums ir Megastar un tas ir iekļauts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā zvaigznēm bagātākais projektors visā pasaulē. AHHAA zinātnes centrs izmanto Megastar IIB projektoru, kas ir vienīgais šāda veida projektors visā Eiropā.

AHAA centrā skolēni apmeklēja visas izstāžu zāles, izmantoja iespēju „doties izbraucienos'' ar visiem piedāvātajiem auto modeļiem, arī kosmosa kuģa lidojumu, solu uzvilkšanos pa virvēm. Drosmīgākie izmantoja iespēju braukt ar riteni pa gaisa trosi. Lielu interesi skolēniem izraisīja spiegu istabu iespējas, greizās istabas un spoguļu labirinti, akvāriji ar neparastām zivtiņām, Anatomijas muzeja izstāde. Vislielāko piedzīvojumu sagādāja planetārija apmeklējums.

Pēc AHAA centra apmeklējuma daļa skolēnu devās uz ūdens atrakciju parku “Aura'', bet daļa brauca uz 4D piedzīvojumu filmu kinoteātri.

Viens no lielākajiem Igaunijas ūdens atrakciju parkiem «Aura» piedāvā apmeklētājiem apjomīgu baseinu, atrakcijas, rehabilitācijas klubu, saunas.

AHHAA 4D piedzīvojumu kino dod iespēju pavadīt laiku patiesi aizraujoši! Piedzīvotā sajūta ir kā braucot pa „amerikāņu kalniem», tomēr 4D efekts ir vēl spēcīgāks! Zem sēžamvietas esošais krēsls paātrina un sagāž, sejā pūš vēja brāzma un no griestiem krīt sniegs! Citiem vārdiem sakot, četru dimensiju kinoteātris skatītājus virtuāli iesaista filmas sižetā! Kinoteātris atrodas Tartu iepirkšanās centrā «Lõunakeskus».

Atpakaļceļā visi apskatījām slaveno Munameģi, uzkāpām tornī un varējām vērot brīnišķīgus dabas skatus, ar vienu acs stūrīti meklējot Latviju.

Skolēni par šo ekskursiju saka tā:

5. klase: Patika, kā varēja uzvilkties ar sēdekli, ka planetārijā viss bija kā realitātē, patika peldbaseins, patika ūdens, zaļā „truba" «Aurā'', patika braukt pa caurulēm akvaparkā, īpaši patika strūklaka AHAA centrā, kura attēloja uzzīmētos objektus, patika, ka bija visādi ciklopi, uz tiem bija šausmīgi skatīties, patika braukt ar riteni pa virvi, ļoti patika spiegu istaba un planetārijs. (Valters, Endijs, Lars, Mārtiņš, Intars, Sonora)

6. klase: patika AHAA centrs, baseins un veikals. Visvairāk patika planetārijs, spiegu istaba, mašīnas, baseins un „trupas»; ļoti patika viss AHAA centrs, patika 4D filma un tas lielais veikals ar daudzajām mašīnām; man patika viss, visvairāk spiegu istaba, sols, kuru vajadzēja vilkt augšā un visvisvairāk – planetārijs; patika ekskursija, patika planetārijs un kā baroja putnus, patika peldēties; patika planetārijs, krēsls, kurš bija jāuzvelk augšā, spoguļu labirints, upes straume baseinā, slidkalniņi; ļoti patika planetārijs, jo likās, ka paši kustamies, nevis ekrāns, bija jautri braukt krēslā uz augšu un uz leju, jautras ūdens atrakcijas un spoguļu istaba, uz riteņa bija bailīgi braukt, baseinā bija silts ūdens, slidkalniņš, kafejnīca un burbuļvanna, masāža; AHAA centrā patika ūdens istaba, patika braukt ar riteni pa trosi, ļoti patika peldēt; ļoti patika sols, kuru vilkt augšā un ļoti patika peldēties. (Nils, Gunta, Renāte, Kristofers, Marts, Raitis, Romualds, Dāvis)

7. klase: Es Igaunijā biju pirmo reizi, mani viss apmierināja un tur bija daudz ko redzēt. Ja būtu iespēja, es noteikti atkal turp brauktu. Man ļoti patika baseins, tur bija jautri. Mēs ar klasi izpriecājāmies. Es obligāti aizbraukšu uz Igauniju ar ģimeni. Mēs varējām pastaigāt pa Igauniju vairāk. Man ļoti patika Munameģis, tikai bija ļoti augstu jākāpj. (Sandija) Man patika planetārijs, patika vilkties augšā, patika ūdens istaba, patika šļūkt pa „trubu", patika peldēt un slīdēt pa straumi, patika džakuzi. (Samanta) Man patika planetārijs un nepatika beigtie bērni pudelēs. (Ilmārs) Man visvairāk patika planetārijs, kur varēja ļoti daudz uzzināt un redzēt visu savām acīm. Tas bija visinteresantākais un vissaistošākais. Bijām arī 4D, bet tas bija ļoti īss – tikai 5 minūtes, bet ar visiem specefektiem, kā realitātē. Ceļš nebija nogurdinošs un nemaz tik ilgs. (Kitija) Man visvairāk AHAA centrā patika 2. un 4.stāvs. 4. stāvā bija planetārijs. Sākumā likās, ka mēs griežamies ap Visumu. 2. stāvā bija burkās cilvēku un dzīvnieku orgāni. 1. stāvā bija atrakcijas vairāk. Nebiju gaidījusi, ka akvaparkā ir 2 slidkalniņi. (Zane) Bija ļoti interesanti. Protams, ceļš bija garš, bet galapunkts bija tā vērts. AHAA centrā bija ļoti jauki tas, ka bija brīvība un nav lekciju. Visi bija peldbaseinā, bet es par nelaimi saslimu. Es ar citiem gāju uz 4D kino un tas bija brīnišķīgi. Par visu ekskursiju teikšu vienu – tas bija to vērts. (Ainis) Kopumā ekskursija bija interesanta un izglītojoša gan mums, gan pašiem skolotājiem. Protams, kur nu bez izklaidēm, peldbaseins arī bija ļoti kolosāls. Bija padomāts gan par pusaudžiem, gan par pieaugušajiem, par ko arī vislielākais prieks. AHAA centrā arī bija daudz izklaides, bet tajā pašā laikā interesanti bija aplūkot muzeju un uzzināt ko jaunu. Tāpēc ir jāsaka milzīgu paldies skolotājām par to, ka uzņēmās tādu atbildību par mums un brauca kopā ar mums. (Laura)

Arī mēs – 6. un 7.klases audzinātājas Marita Kušnire un Lilita Kūkoja sakām paldies skolotājai Solvetai Loginai par šo brīnišķīgo ekskursiju.

Baltinavas vidusskolas 6. klases audzinātāja

Marita Kušnire

Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 0Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 1Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 2Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 3Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 4Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 5Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 6Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 7Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 8Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 9Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 10Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 11Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 12Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 13Baltinaviešu ekskursija uz Tartu 14