Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus

Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus

Pavasarim atnākot, mostas visa dzīvā radība, arī kukaiņi. Kukaiņu un citu dzīvo radību dienu visvairāk ir tieši martā un katrā no šīm dienām tiek ievēroti ticējumi un paradumi. Piemēram 17.martā Ģertrūdes dienā neko nevar stādīt, tad kukaiņi visu noēdot. 21.martā Benedikta jeb kustoņu dienā neko neved no meža mājās, jo tad vasaru nāk mājā čūskas. Pavasara Māras dienā 25.martā uguni nededzina, lai vasarā nebūtu daudz mušu un odu.

Ar pavasara kukaiņu dienu iepazīšanos 11.martā sākās Baltinavas vidusskolas sākumskolas un sagatavošanas grupiņas pasākums „Dūci, dūci, kukainīši" skolas Paaudžu centrā. Katra klašu grupa bija pārvērtušies par kādu no kukainīšiem (1.kl.-bitītes, 2.kl.-sienāži, 3.kl.-mārītes, 4.kl.-skudras, 6-g.gr.-taurrņi). Katras klases skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu par savu kukaini. Priekšnesumos bērni visus priecēja ardzejoļiem, dziesmām, fabulām, iestudējumiem, muzikālajiem priekšnesumiem. Starp priekšnesumiem skolēniem bija dažādi uzdevumi. Bērni mēģināja atpazīt dažādus kukaiņus, minēja mīklas, noskaidroja zirnekļa un kukaiņa atšķirības, pētīja kukaiņu attīstības ciklu, skatījās video par kukaiņu pārvērtībām un multfilmu, kuru skatoties, bija jāskaita kukaiņi un jāizdomā galvenā pamācošā multfilmas doma. Pasākumā ar dejām mūs priecēja arī 1.-4.kl.deju kolektīvs Irēnas Kašas vadībā. Pasākuma laikā bija iespēja apskatīt grāmatu un plakātu izstādi par kukaiņiem. Liels prieks, ka šo izzinošo, atraktīvo pasākumu apmeklēja ar bērnu vecāki.

Pasākuma vadītāja Laura MeščanovaBaltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 0Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 1Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 2Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 3Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 4Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 5Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 6Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 7Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 8Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 9Baltinavas vidusskolā iepazīst kukaiņus 10