Baltinavas vidusskola- „Samsung Skola nākotnei” programmā

Baltinavas vidusskola-  „Samsung Skola nākotnei” programmā

Baltinavas vidusskola ir viena no 15 skolām Latvijā, kuras iekļuvušas apmācību programmas projekta „Samsung Skola nākotnei" finālā un piedalīsies apmācību programmā.

2016. gada 20. janvārī Baltinavas vidusskolas četru skolotāju komanda Rīgā „Samsung" centrā piedalījās apmācību programmas projekta «Samsung Skola nākotnei» pusfinālā. Uz to bija uzaicinātas 30 skolu komandas, kuru projekta pieteikumi bija novērtēti kā labākie, lai atlasītu 15 vispārliecinošākās un motivētākās komandas, kuras piedalīsies apmācību programmā.

«Samsung Skola nākotnei» programmas vadītāja Baltijā Maija Āboliņa-Tomsone, apsveicot ar iekļūšanu 15 finālistu pulkā, rakstīja: „Augstu novērtējam Jūsu apņemšanos strādāt pie pārmaiņu ieviešanas un ceram, ka šī programma būs atspēriena punkts, kas ļaus mācību procesu pārvērst par aizraujošu ceļojumu, kurā ieguvēji būs gan skolēni, gan paši skolotāji".

Lai startētu šajā apmācību programmā, skolai bija jāsagatavo projekta pieteikums un jāizveido četru skolotāju komanda, kurā noteikti jābūt informātikas skolotājam un skolas direktoram. Baltinavas vidusskolas „Samsung Skola nākotnei" projekta komandu veido Laura Meščanova, Indra Keiša, Solveta Logina un Imants Slišāns. Pusfinālā komandai vajadzēja tikties ar žūriju un klātienes intervijā sniegt savas skolas un komandas vizītkarti, iepazīstināt ar izstrādātajām nākotnes vīzijām un parādīt komandas motivāciju un gatavību ieviest pārmaiņu projektu savā skolā.

Starp piecpadsmit skolām, kuras iekļuvušas finālā, puse ir ģimnāzijas, tikai trīs ir lauku skolas. No Latgales finālistu pulkā kopā ar Baltinavas vidusskolu ir iekļuvusi Preiļu Valsts ģimnāzija, Daugavpils Centra vidusskola un Daugavpils Valsts ģimnāzija.

Turpmākos četrus mēnešus projekta dalībniekiem būs iespēja mācīties no nozares labākajiem speciālistiem un iedvesmojošām personībām, un strādāt pie skolas pārmaiņu projekta pieredzējušu mentoru uzraudzībā. Pirmais modulis notiks 5. februārī «Stockholm School of Economics» telpās Rīgā.

Baltinavieši nupat pērnajā gadā piedalījās divos starptautiskos projektos- „Comenius" skolu partnerības projektā un IAC (Izglītības Attīstības centra) globālās izglītības projektā, bet jaunais gads atnācis ar jaunu izaicinājumu- „Samsung Skola nākotnei" projektu.

Teksts: Imants Slišāns,

Baltinavas vidusskolas direktors