Baltinavas vidusskolas skolēni ekskursijā Rēzeknē

Baltinavas vidusskolas skolēni ekskursijā Rēzeknē

2015./2016.mācību gada I semestra pēdējās mācību dienās, kad vērtējumi par mācību darbu jau saņemti, Baltinavas vidusskolas 7. klases skolēni devās ekskursijā uz Rēzekni, lai novada mācībā apgūtās teorētiskās zināšanas par vācu laiku Latgalē iepazītu dabā. Vispirms Latgales kultūrvēstures muzejā gide iepazīstināja ar Rēzeknes pils un pilsētas vēsturi, tad skolēni iejutās arheologu lomās, veicot izrakumus īpaši iekārtotā laukumā. Skolēni pārliecinājās, ka arheologa darbs nav viegls, ir jābūt vērīgam, rūpīgam, akurātam, lai kādu atradumu nesabojātu; ir jābūt arī zinošam, lai pēc tam to pētītu un analizētu. Vēlāk tika apmeklētas Rēzeknes pilsdrupas. Tur skolotāja Inta Ludborža stāstīja par savu pieredzi arheoloģisko izrakumu laikā Rēzeknes pilsdrupās 1981. gada vasarā.

Taču ekskursijas laikā bija iespēja iepazīt arī mūsdienu Latgales kultūrvēsturi. Vispirms skolēni nofotografējās pie Latgales Māras pieminekļa, tad viņu uzmanību piesaistīja Antona Kūkoja tēls Latgales Kultūrvēstures muzeja priekšā. Skolēniem ļoti patika izstāde muzejā, kas bija veltīta šim izcilajam Latgales kultūras darbiniekam, kuram 2015. gadā būtu 75 gadu jubileja. 17. decembrī muzeja telpās itāliešu izcelsmes Kopenhāgenā dzīvojošais fotogrāfs Luka Berti (Luca Berti) iekārtoja savu foto izstādi. Savos darbos viņš bija iemūžinājis Latgales cilvēkus (dažās fotogrāfijās skolēni atpazina savus skolas biedrus ), apdzīvotas vietas, pilsētas, ainavas. Skolēniem bija iespēja tikties ar autoru, uzdot jautājumus, kā arī uztaisīt kopīgu selfiju.

Skolēni atzīst, ka ir svarīgi iepazīt sava novada vēsturi, kultūru, svarīgi saskatīt savā apkārtnē nozīmīgas kultūrvērtības.

Teksts, foto: Baltinavas vidusskolas vēstures skolotāja I. Ludborža

Baltinavas vidusskolas skolēni ekskursijā Rēzeknē 0Baltinavas vidusskolas skolēni ekskursijā Rēzeknē 1