Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāju ievērībai!

Cienījamie Baltinavas novada iedzīvotāji, kas dzīvo dzīvokļu mājās.


Jau vairākkārt esam saņēmuši sūdzības no dzīvokļu īpašniekiem par kanalizācijas sistēmas bojājumiem. Atgādinām, ka klozetpods nav miskaste! Pārtiku, audumus, personīgās higiēnas līdzekļus u.c. priekšmetus stingri aizliegts nolaist ar ūdeni klozetpodā. Nepiemērotu lietu, priekšmetu nolaišana klozetpodā spēcīgi bojā kanalizācijas sistēmu.


Lietas no kurām nedrīkst atbrīvoties tualetes podā

(avots: www.apollo.lv/7021088/nepareizais-caurums-13-lietas-no-kuram-nedrikst-atbrivoties-tualetes-poda):
1. Virtuves dvieļi. Papīra virtuves dvieļi ir vairākas reizes blīvāki par tualetes papīru, tādēļ krietni lēnāk sadalās ūdenī. Iemetot tualetes podā vairākas šī papīra loksnes, aizsērējums ir garantēts.
2. Plāksteri. Lai arī viena maza plākstera izmešana podā var nešķist kā kaut kas īpaši bīstams, jāņem vērā, ka tas vispār nešķīst — tam atliek vien kaut kur aizķerties, lai radītu tālākas problēmas.
3. No ķemmes izņemtie mati. Daudzi no ķemmes izņemtos izkritušos matus uzreiz noskalo tualetes podā, uzskatot, ka šis dabīgais produkts nespēj nodarīt nekā ļauna. Tiesa, mati ir ļoti izturīgi un kanalizācijas sistēmā var izveidot savdabīgu tīklu — tālāko varat iztēloties paši.
4. Mājdzīvnieka «kastītes» pildījums. Tualetē nedrīkst mest ne «cementējošās», ne silikona, ne uzsūcošās «smiltiņas» — šie produkti ātri un efektīvi uzsūc ūdeni un var radīt smagu barjeru kanalizācijas sistēmā.
5. Sieviešu higiēnas preces. Ieliktnīši un tamponi ir radīti, lai uzsūktu ūdeni — tie kanalizācijā uzbriest un bloķē ūdens plūsmu.
6. Autiņbiksītes. Arī šie higiēnas produkti ir paredzēti, lai uzsūktu lielus ūdens daudzumus — izmetot to tualetes podā, ir iespējams radīt īstu kanalizācijas «katastrofu».
7. Vates diski. Lai arī šie diski ir mazi, ir vērts atcerēties, ka vate ļoti labi uzsūc ūdeni un nemaz tik ātri neizšķīst.
8. Vates kociņi. Arī šie bieži izmantotie produkti nešķīst ūdenī, taču tie ļoti viegli var iesprūst kādā caurules posmā un radīt īstu «sastrēgumu».
9. Prezervatīvi. Šie kontracepcijas līdzekļi ir ne tikai ļoti grūti «noslīcīnāmi», bet arī nešķīst ūdenī un spēj aizsērēt ļoti lielu kanalizācijas caurules daļu.
10. Ēdiens. Protams, ir ēdieni, kuru noskalošana neko ļaunu kanalizācijas sistēmai nenodarīs, taču jāņem vērā, ka jebkuri pārtikas produkti var uzkrāties uz kanalizācijas cauruļu sienām un radīt aizsērējumu. Īpaši jāuzmanās ar produktiem, kuri ūdenī uzbriest, piemēram, graudaugiem un makaroniem.
11. Sīkie atkritumi. Mazi papīrīši, etiķetes un putekļu kamoliņi var šķist nekaitīgi līdz mirklim, kad ir par vēlu un ir pienācis laiks izsaukt santehniķi.
12. Cigaretes. Priekšstats par to, ka cigarešu izsmēķi ūdenī sadalās, ir ļoti maldīgs — šajos apstākļos tie vienkārši uzbriest un spēj pievienoties aizsērējuma cēloņiem.
13. Kaprona zeķubikses un zeķes . Lai arī var saplēsts veļas gabals var radīt spēcīgu aizkaitinājumu un doma par plāno kaprona izstrādājumu izmešanu tualetes podā var šķist ļoti vilinoša, labāk to nedarīt — tas var radīt problēmas ne tikai vienai mājsaimniecībai, bet arī lielākam iedzīvotāju skaitam.


Esiet uzmanīgi un atbildīgi- neradiet neērtības paši sev un apkārtējiem!
Cienīsim sevi, savus kaimiņus un santehniķu darbu, lai nerastos neplānoti izsaukumi par aizdambētām kanalizācijas caurulēm un akām.