Robežsargu dienai veltīts pasākums

Robežsargu dienai veltīts pasākums

Lai apsargātu Latvijas Republikas robežu, 1919. gada 7. novembrī, armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli – izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības. Jau ar 1919. gada 15. novembri pirmie robežsargi sāka Latvijas robežas apsardzību. 7. novembrī tiek svinēta Robežsargu diena, tāpēc piektdien, 6. novembrī, Baltinavas novada pašvaldības pārstāvji, deputāti, Mūzikas un mākslas skolas skolotāji un audzēkņi tikās Masļenku traģēdijas piemiņas vietā, lai godinātu robežsargus un pateiktos par ieguldīto darbu valsts labā.
Pasākumu atklājām ar kopīgu Latvijas valsts himnas nodziedāšanu. Par muzikālo noskaņu parūpējās Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāji un audzēkņi. Trompešu trio izpildīja Kristaps Ločmelis, Liene Kaša un Aigars Bukšs. Saksofona solo spēlēja Dagnija Antonova (pedagogs Aigars Bukšs). Tika izpildīti skaņdarbi- Jāņa Lūsēna “Labvakar, Latvija”; Māras Zālītes, Zigmāra Liepiņa “Latvju zeme vaļā stāv” no rokoperas “Lāčplēsis”.
Baltinavas novada domes priekšsēdētaja Sarmīte Tabore savā svētku uzrunā uzsvēra robežsargu lielo nozīmi, sargājot iedzīvotāju drošību un ikdienas dzīvi.“Sargāt valsts robežu vienmēr ir bijis pats atbildīgākais un grūtākais pienākums. Tas ir goda pienākums. Latvijas valsts robežsargu augstā profesionalitāte, augstā atbildība un pienākuma apziņa ir mūsu valsts drošība. Šodien, Baltinavas novada domes vārdā, gribu pateikt vissiltākos pateicība svārdus Latvijas valsts robežsargiem, it īpaši Viļakas pārvaldes robežsargiem, par šo grūto darbu, par to, ka mēs tiešām jūtamies droši. Paldies par šo doto sajūtu, katru rītu sagaidīt mierīgu saullēktu! Novēlam izturību, mierīgas dežūras, un, protams, veselību!” vēlēja Sarmīte Tabore.
Pēc ziedu un iedegto svecīšu nolikšanas piemiņas vietā, kultūras nama vadītāja Inta Krakopa aicināja klātesošos dalīties stāstos un atmiņās par savu pieredzi, saistībā ar Valsts robežsardzi. Deputāts, Baltinavas novada vidusskolas direktors Imants Slišāns pauda prieku par daudzajiem skolas absolventiem, kas izvēlējušies studēt Valsts Robežsardzes koledžā. “Patīkami, ka bijušie skolēni izvēlas strādāt dzimtajā pusē,” atzina Imants Slišāns.


Madara Siliņa,
Baltinavas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Robežsargu dienai veltīts pasākums 0Robežsargu dienai veltīts pasākums 1Robežsargu dienai veltīts pasākums 2Robežsargu dienai veltīts pasākums 3Robežsargu dienai veltīts pasākums 4Robežsargu dienai veltīts pasākums 5Robežsargu dienai veltīts pasākums 6