Domes darbinieki pieredzes apmaiņas braucienā

Domes darbinieki  pieredzes apmaiņas braucienā

Par ikgadēju tradīciju Baltinavas novada domē izveidojusies došanās pieredzes apmaiņas braucienā uz kādu pašvaldību. Šogad, ņemot vērā valstī izsludinātos drošības pasākumus, nolēmām nedoties ārpus Latgales robežām, tāpēc viesojāmies Riebiņu novadā.
Riebiņu novada domē baltinaviešus laipni sagaidīja izpilddirektors Juris Leicis, priekšsēdētāja vietnieks Jāzeps Ivanāns, sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Naglis. Pašvaldības pārstāvji izrādīja domes ēku, darbinieku kabinetus, priekšsēdētāja kabinetu. Pastāstīja par novadu kopumā, struktūru, projektiem un kultūras sfēru. Apmeklējām domei blakus esošo bibliotēku, kurā aktīvi rosījās mākslas plenēra “Vasaras radošais mirklis” dalībnieki, uz molbertiem kārtojot savas nupat tapušās gleznas. Kultūras centrā apskatījām pasākumu zāli, uzposto dzimtsarakstu nodaļu, kurā darbinieki gatavojās laulības reģistrācijai.
Jauki aprunājušies, turpinājām paredzēto dienas programmu. Preiļu novada “Ošu mājas” atraktīvais saimnieks Ainis Noviks iepazīstināja ar vīngliemežu audzētavas darbību. Ainis dalījās ar savu pieredzes stāstu par netradicionālās tūrisma nozares uzsākšanu. Uzklausījām izsmeļošu stāstījumu un redzējumu par vīngliemežu dzīvi, fizioloģiju, apstrādi un pārstrādi. Tūristiem saimnieks piedāvā arī konsultācijas par vīngliemežu audzēšanu, to īpatnībām. Drosmīgākie var izmantot arī iespēju palutināt sevi ar sejas atjaunošanas masku ar vīngliemeža gļotu. Mēs šoreiz atturējāmies no šādas iespējas, taču degustēt audzētavas produkciju gan labprāt pieteicāmies. Nogaršojām 2 veidu vīngliemežus, vīngliemežu gaļas pastēti. Iegādājāmies arī dažādus suvenīrus- gan ēdamus, gan sadzīvē pielietojamus. Izmantojām arī iespēju skaisti iekoptajā saimniecībā sarīkot pusdienu pikniku.
Tālāk devamies uz Silajāņiem, kur brāļi Viktors un Oļegs Boļšakovi entuziasma un intereses vadīti jau 20 gadus atjauno vecās automašīnas un veido seno spēkratu kolekciju. Nostaļģiskas atmiņas pārņēma, aplūkojot pirmos televizorus, radio aparātus, rakstāmmašīnas un citus senos sadzīves priekšmetus. Kārtīgi izskatījuši, aptaustījuši kolekcijas automašīnas un priekšmetus, saimnieka Viktora vadībā izvizinājāmies ar melno Volgu.
Brauciena izskaņā viesojāmies bioloģiskajā z/s “Juri”. Saimniecībā sieru gatavo no bioloģiskā piena, ko dod desmit gotiņas. To sien pašu rokām. Kamēr saimniece Lidija gatavoja sierus degustācijai, dēls Juris pastāstīja plašāk par saimniecības vēsturi. Apskatījām atjaunotās ēkas, uzklausījām stāstus par siera gatavošanas īpatnībām. Degustējām īpašo Jāņu sieru ar ķimenēm, maigo Mocarellas un svaigo Ricottas sieru. Pirms došanās mājup, iepirkām garšīgus suvenīrus saimniecības labumu veikaliņā. Z/s “Juri” darbīgā saime ir izcils piemērs latgaļu viesmīlībai, sirsnībai, mīlestībai pret laukiem un dabu.


Madara Siliņa,
Baltinavas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste