Jau šonedēļ- Zemes stunda 2020!

Jau šonedēļ- Zemes stunda 2020!

Jau šo sestdien, 2020.gada 28.martā, no plkst. 20:30 līdz 21.30 notiks Zemes stunda – globāli lielākā vides akcija. Ņemot vērā šī brīža apstākļus valstī un pasaulē, kad sabiedrībai jāievēro sociālās distancēšanās noteikumus, arī Zemes stundas akcija tiek īstenota savādāk.
Aicinām izslēgt vai iespējami samazināt ārējo apgaismojumu ar mērķi pievērst uzmanību vides problēmām;
Šogad aicinām būt īpaši radošiem un svinēt Zemes stundu mājās, dabā vai digitāli. Esam sagatavojuši 10 ieteikumus, ko var darīt pirms un Zemes sundas dienā. Skatiet arī idejas/ieteikumus digitāliem pasākumiem publiskajā Zemes stundas materiālu mapē (https://drive.google.com/drive/u/0/folders/14qWHfn2K-oEgvRZkDWV0IYo3MSxtfJKV) .
Publicējot informāciju par Zemes stundu sociālajos tīklos un/vai veidojot digitālus pasākumus, lūdzu, izmantojiet mirkļa birkas #balssplanētai un #connect2earth.
Aicinām dalīties ar mūsu 10 ieteikumu ziņu un plakātu un atzīmēt savu dalību Zemes stundas pasākumā Facebook.
Šobrīd mēs īpaši bieži meklējam patvērumu dabā, tāpēc jo īpaši svarīgi ir pateikties dabai, vēršot savu un sabiedrības uzmanību uz vides problēmām, kas nodara neatgriezenisku kautējumu dabas daudzveidībai, kas ir veselīgas sabiedrības pamats.


Baltinavas novadā 28. martā no plkst. 20:30 — 21:30, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, aicinām piedalīties recepšu konkursā:
kopā ar ģimeni vai individuāli savās dzīvesvietās gatavot veselīgus kokteiļus, ar foto un recepti daloties sociālajā tīklā Facebook, pievienojot tēmturus: #baltinavasnovads, #zemesstunda2020, #paliecmājās,#recepšukonkurssbaltinava.

Vērtēšanas kritēriji:
• ir pievienota gan recepte, gan foto;
• pagatavotais kokteilis ir veselīgs, sastāv no dabīgām sastāvdaļām, netiek izmantoti alkoholu saturoši elementi;
• ir pievienoti visi tēmturi;
• veselīgā kokteiļa gatavošanā netiek izmantotas elektroierīces;
• darbība notiek sveču gaismā vai apstākļos, kur neizmanto elektroapgaismojumu;
• kā papildus punkts – vizuālais noformējums.


Aktīvākie konkursa dalībnieki tiks apbalvoti!