“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne"

“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne


Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos un vienlaikus paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par pieejamā ES atbalsta instrumentiem, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados uzsākusi informatīvu kampaņu “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”. Kampaņas ietvaros biedrība “Latvijas Lauku forums" sadarbībā ar Balvu rajona partnerību 2020. gada 6. martā organizēja informatīvu pasākumu Z/S “Riekstiņi” Baltinavas novadā.
Pēc Z/S “Riekstiņi” saimniecības iepazīšanas, teritorijas apskates, kopīgas maltītes, pasākuma dalībnieki iepazinās ar Viļakas un Baltinavas novadu projektu īstenotāju veiksmes stāstiem. Ilgvars Keišs iepazīstināja ar savu realizēto projektu “Peintbola laukuma izveide” Baltinavas novadā. Interesentu uzspēlēt peintbolu netrūkst, taču, kā atzina Ilgvars, ir nemitīgi jāpilnveidojas un jāattīstās, lai piesaistītu potenciālo klientu uzmanību.
Februāra mēnesī notika Ziemeļlatgales novadu tūrisma speciālistu un tūrisma pakalpojumu sniedzēju veidotais pasākums “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē!”, kurā piedalījās arī baltinavietis Raimonds Leicāns. Raimonds apmeklētājiem piedāvāja iespēju izgatavot dekoratīvus koka zīmuļus un citus dekorus. Pasākumā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne” Raimonds Leicāns iepazīstināja ar sava projekta “Amatnieku darbnīcas izveide” īstenošanu Baltinavas novadā.
Pasākuma laikā tā dalībnieki iepazinās arī ar “Mieriņi” bioloģisko saimniekošanu un attīstību Viļakas novadā. Santa Komane aizraujoši stāstīja par ūdens atpūtu, Ezertūres tūrisma aktivitātēm un Million Star Hotel “glempingu” Ziemeļlatgalē. Par biedrības “Atvase” aktivitātēm Rekovas dzirnavu attīstībā informēja Rolands Keišs.
Pasākuma izskaņā kopīgā diskusijā pārrunāja Leader projektu plānošanas perioda aktivitātes, lauku teritoriju vajadzības un ES iespējas uz tām atbildēt, nepieciešamo sadarbību tūrisma jomā starp pašvaldībām, pakalpojumu sniedzējiem.


Madara Siliņa
Baltinavas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste

“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 0“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 1“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 2“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 3“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 4“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 5“Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" 6