Atlasa lentīšu meistarklase novada muzejā

Piektdien, 27. novembrī Baltinavas novada muzejā notika tikšanās ar rokdarbnieci Janīnu Rodikovu no Kārsavas novada.

Šis pasākums apvienoja gan izstādes noslēgumu, gan praktisko darbošanos – meistarklasi ar atlasa lentīšu izšuvumiem. Sarunās izstādes autore atklāja savu mīlestību uz rokdarbiem – īpaši lentīšu izšuvumiem. Janīnas radošo darbu izstādi muzejā bija skatījušies patiešām liels skaits apmeklētāju. Visus apmeklētājus uzrunāja viņas darbu košums un ziedu burvība.

Meistardarbnīcā Janīna dalījās pieredzē, atklāja ļoti daudzus savus izšūšanas paņēmienu «knifiņus», kā arī ieteica mājas lapu adreses radošai iedvesmai. Darba gaitā katra izšūtā glezna tika aplūkota, pētīta un taustīta vēlreiz – šoreiz pievēršot uzmanību tieši izšuvuma tehniskajai pusei. Kā atzinās pasākuma dalībnieces, lai izšūtu tādas gleznas ir vajadzīgs liels gribasspēks un pacietība un ne katram tas ir pa spēkam.

Janīnai novēlējām, lai viņas rokdarbu prieks pārtop nelielā biznesā, jo pielietojuma iespējas ir ļoti plašas un dažādas.


Teksts foto: Baltinavas novada muzeja vadītāja Antra Keiša

Atlasa lentīšu meistarklase novada muzejā 0Atlasa lentīšu meistarklase novada muzejā 1Atlasa lentīšu meistarklase novada muzejā 2Atlasa lentīšu meistarklase novada muzejā 3Atlasa lentīšu meistarklase novada muzejā 4