Mandalas izgrezno Mūzikas un mākslas skolas apkārtni

Mandalas izgrezno Mūzikas un mākslas skolas apkārtni

Ziedu mandalas pie Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas sūta rudenīgus sveicienus gan skolotājiem, gan garāmgājējiem. Tās veldzē pašu darītāju sirdis. Mandalu veidošana ir radusies pirms daudziem tūkstošiem gadu. Vārds «mandala» tulkojumā no Sanskrita nozīmē aplis vai centrs. Ar apli tiek skaidrota pasaule mums apkārt. Lai tās veidotu nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, bet vajadzīga spēja ļauties radošam procesam. Ziedu mandalu veidošanā aktīvi izpaudās Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas 3. un 5. klases audzēkņi kopā ar skolotājām Ivetu Gabrāni un Lilitu Kūkoju. Tā kā agrajās rudens salnās dārzos apsala košās dālijas, asteres un samtenes, tad mandalu radīšanā jaunie mākslinieki izmantoja tos ziedus, kuri pārdzīvoja šo dabas parādību. Izrādās visizturīgākās puķes ir miķelītes jeb ziemasteres, tās vizuāli atgādina mazas margrietiņas. Čīkstuļu laimiņi — seni, ļoti dekoratīvi augi. Dārzā zem ābeles atrastie smaržīgie āboli, priežu un egļu čiekuri lieliski noderēja darbam. Liels bija prieks par paveikto, jo darbojoties kopā, aizmirsām par nelāgām emocijām un domām.
Mandalas veidoja – Rihards Kokorevičs, Matilde Slišāne, Aivita Šolina, Gabriela Platača, Janeks Supe, Esmeralda Juhmane, Laine Mežale, Rihards Cīrulis, Rihards Logins, Alise Logina, Egija Ļvova, Arta Smirnova, Inese Antonova, Kristaps Kašs, Intars Kļanskis, Ieva Kozlovska.


Lilita Kūkoja

Mandalas izgrezno Mūzikas un mākslas skolas apkārtni 0Mandalas izgrezno Mūzikas un mākslas skolas apkārtni 1Mandalas izgrezno Mūzikas un mākslas skolas apkārtni 2Mandalas izgrezno Mūzikas un mākslas skolas apkārtni 3