Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019

Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019

Par godu Baltinavas novada pastāvēšanas desmitgadei šī gada 10.augustā noritēja Baltinavas novada diena 2019. Sestdienas rīts sevi pieteica ar spožu sauli. Aktivitātes par godu svētku dienai sākās jau no paša rīta Baltinavas muižas parkā, kur Baltinavas novada sporta organizators Egons Ločmelis kopā ar palīgiem, t.i.Baltinavas jauniešiem organizēja dažādas sporta disciplīnas. Sportiski noskaņoti apmeklētāji savus spēkus varēja izmēģināt visdažādākajās disciplīnās – futbolā, stafetēs, pudeļu boulingā, somas mešanā, ūdens bunduļu un spilvena turēšanā uz laiku un noturību, maisu nešanā, zolītē, kā arī bumbas mešanā basketbola grozā. Jaunākie pasākuma dalībnieki visu dienu priecājās piepūšamajās atrakcijās, vizinājās poniju meitenes Grietas mugurā, kuru no Medņevas atveda Rudīte Zelča, kā arī varēja izlēkāties burbuļu ballītē. Latgales plānošanas reģiona stendā tika dāvināta cukurvate un mazuļi varēja krāsot zīmējumus, savukārt pieaugušie uzzināja jaunumus par Remigrācijas programmu un sasniegumiem šai jomā. Sportiskām aktivitātēm noslēdzoties, tika apbalvoti uzvarētāji un čempioni.


Paralēli sporta aktivitātēm interesenti varēja apskatīt Baltinavas novada amatnieku un rokdarbnieku izstādes gan Amatnieku centrā, gan muzejā. Ne tikai acij tīkami, bet arī ļoti smaržīgi bija rokdarbnieces Valentīnas Daukstes austie zāļu deči. Muzejā plkst.16:00 svinīgi tika atklāta bērnu radošo darbu “Mana vasara” izstāde. Apmeklētāju acis priecēja bērnu austie deči. Audēju pulciņa vadītāja Iveta Gabrāne atklāšanā uzsvēra, cik talantīgi ir bērni un viņu darbi bija tam pierādījums.
Plkst. 17:30 notika Svētā mise Baltinavas Romas katoļu baznīcā. Pēc tās svinīgajam gājienam no baznīcas uz parku posās ne tikai novada vadība, bet arī pašdarbnieku kolektīvi un viesi. Svinīgo gājienu vēl acij tīkamāku un krāšņāku padarīja zirga Sidraba pajūgs, kuru vadīja Larisa un Andrejs Klitončiki. Tautu tērpos svinīgi ģērbušies jaunieši turēja novada karogu kā simbolu un paši vienlaicīgi simbolizēja jaunību un piederību savam novadam.


Pēc svinīgā gājiena sākās koncerts Baltinavas muižas parkā. Tajā uzstājās Baltinavas jauktais koris, amatierteātris “Palādas” ar jautriem skečiem, Baltinavas sieviešu vokālais ansamblis “Naktsvijole”, Baltinavas pūtēju orķestris, Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis, sieviešu deju kopa “”Gaspaža”, Viļakas KN sieviešu vokālais ansamblis “Cansone”, Kārsavas senioru deju kopa “Senleja”, Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis. Pasākumu vadīja atraktīvais jaunietis Raimonds Logins. Parkā spraigi noritēja arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kur varēja iegādāties gan acij, gan vēderam tīkamus produktus un preces. Koncerta laikā mazākie pasākuma apmeklētāji varēja vizināties zirga Sidraba vilktajā droškā.


Tika apbalvoti arī konkursa “Sakoptākā lauku sēta 2019” laureāti — Valentīna un Edmonds Kaši (PATEICĪBA par plaši koptu lauku sētu “Ausmas” ar pārdomātu puķu un mūžzaļo krūmu stādījuma akcentiem), Aija Keiša (PATEICĪBA par veiksmīgi izmantotu reljefu un daudzveidīgi, augstvērtīgi apzaļumotu, praktiski iekārtotu plašo dārzu lauku sētā “Siltumi”), Aelita un Edgars Mežali (PATEICĪBA par racionāli izveidotu un labi koptu mājas dārzu un tai pieguļošo teritoriju lauku sētā “Gaigali”), Janīnai un Aldim Keišiem (PATEICĪBA par labi koptu, ziedošiem, košiem ziedu akcentiem veidotu, funkcionāli daudzveidīgu un praktiski iekārtotu pagalmu un dārzu), Valentīnai Daukstei (PATEICĪBA par lielu ieguldījumu bagātīgu augu un mazo skulptūru dārza veidošanā), Ingrīdai un Jānim Briežiem (PATEICĪBA par gaumīgi izveidotu, koptu dārzu, rotātu ar mūžzaļo krūmu, ziedu akcentiem, bērnu rotaļu laukumu, atpūtas zonu), Veltai un Andrim Ločmeļiem (PATEICĪBA par profesionāli veidotu, savdabīgu un formās bagātu dārzu), Elizabetei un Guntaram Zelčiem (PATEICĪBA par kompozicionāli līdzsvarotu dārzu ar atpūtas zonu lauku sētā “Rudzupuķes”), Ilonai un Ivaram Mežaliem (PATEICĪBA par labi koptu, mājīgi izveidotu un pārdomāti veidotu dārza ainavu), Marutai un Vjačeslavam Gamaziniem (PATEICĪBA par kompozicionāli labi izveidotu un perfekti koptu mājas pagalmu un piemājas dārziņu), Ainai Ločmelei (PATEICĪBA par rūpīgi izveidotu, spilgtu, krāsās daudzveidīgu ziemciešu mājas dārzu lauku sētā “Asteres”), Marijai un Vasīlijam Bilejiem (PATEICĪBA par labi koptu, mājīgi izveidotu, ainavisku un mazām skulptūrām iedvesmotu dārzu), Irinai Nikolajevai (PATEICĪBA par interesantu, radoši izveidotu mazo skulptūru dārzu).
Par visa pasākuma kopā saturēšanu un izdošanos negurstoši rūpējās kultūras nama vadītāja Inta Krakopa ar savu atbalsta komandu.


P.S. Vairāk fotogrāfiju būs iespēja apskatīt www.facebook.com/baltinavasnovads/


Teksts, foto: sabiedrisko attiecību speciāliste Silvija Buklovska

Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 0Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 1Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 2Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 3Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 4Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 5Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 6Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 7Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 8Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 9Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 10Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 11Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 12Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 13Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 14Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 15Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 16Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 17Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 18Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 19Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 20Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 21Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 22Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 23Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 24Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 25Ir izskanējusi Baltinavas novada diena 2019 26