Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi

Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi

20.jūlijā Baltinavā jau trešo gadu pēc kārtas notika Jauniešu diena. Šoreiz viss notika Baltinavas muižas parkā. Laiks bija silts, saule lutināja ar gaismu un siltumu. Šogad pasākuma apmeklētāji bija aicināti uz sportiskām aktivitātēm un dažādām izzinošām meistardarbnīcām.

Anneles Slišānes vadībā katrs, kuram bija pacietība, gatavoja smaržīgas zāļu mandalas. Vībotnes, kārkli, flokši, raudene, dienziedes pusaplī gulēja zālē un gaidīja, kad pacietīgas rokas tos iepīs smaržīgās mandalās. No malas tas izskatījās pēc mazliet maģiska un noslēpumaina rituāla. Iepinot mandalā visdažādākās zālītes, katrs tās gatavotājs iepina tajā arī daļu vasaras. Kad pienāks ziema ar aukstiem un tumšiem vakariem, smaržīgā mandala atgādinās vasaru.
Zane Ozoliņa vadīja ķīmijas eksperimentu meistardarbnīcu. Gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji varēja izveidot paši savu vulkānu.
Anita Maksimas meistardarbnīcā varēja izgatavot pašiem savu zobu pastu ar visdažādākajām ēteriskajām eļļām, kas katrai zobu pastas burciņai piešķīra neatkārtojamu svaigu aromātu.
Ziedu aproču darbnīcā Solvitas Loginas vadībā bija iespēja pagatavot burvīgas aproces no mākslīgajiem ziediem, kuras tūlīt pat pēc pagatavošanas tika apliktas ap lielām un mazām rokām.
Visas dienas garumā katrs, kuru valdzina hennas zīmējumi, izstāvot garu rindu, varēja tikt pie skaista ornamentāla zīmējuma uz rokas vai pleca. Hennas meistare Kitija Keiša lieliski tika galā ar vissarežģītākajiem zīmējumiem. Evelīnas Krīveres vadībā mazākie pasākuma apmeklētāji gatavoja paši savus slaimus. Pēc meistardarbnīcām bija pienācis laiks sportiskām aktivitātēm. Egona Ločmeļa vadībā notika pludmales volejbola miniturnīrs. Iespēja nopelnīt punktus bija šādās aktivitātēs — Pendelēs, Zini vai mini, Noturi līdzsvaru, Disks, Režģis, sīvas cīņas notika aktivitātē Dvieļbols, kur pāros ar dvieli pāri tīklam vajadzēja mest un ķert balonus, kuri piepildīti ar ūdeni. Noslēgumā notika apbalvošana un Jauniešu dienas laimīgākā dalībnieka noteikšana, jo visi, kuri bija reģistrējušies, piedalījās izlozē. Laimīgais pasākuma apmeklētājs izrādījās mazais puika no Briežuciema Edgars Logins, kurš bija ļoti aktīvs un atraktīvs dalībnieks. Visas dienas garumā dīdžejs Mārtiņš Laganovskis rūpējās par mūziku. Pasākuma laikā varēja arī apskatīt jūlijā notikušā mākslas plenēra «Baltinavas muižas parka atjaunotājam Jānim Aleksandrovam — 100» laikā tapušās eļlas gleznas, kuras gleznoja paši jaunieši.
Dienas gaitā, pateicoties šarmantajām pavārītēm Marijai Skabai un Lilitai Kūkojai, katrs dalībnieks izsalkumu varēja remdēt, iestiprinoties ar izcili garšīgu ugunskura zupu. Pasākumam noslēdzoties, Jauniešu dienas darba grupa jeb Baltinavas jaunieši cepa ugunskurā desiņas un pārrunāja dienas notikumus.
Krāsainu un vizuāli acij tīkamu pārsteigumu vismazākajiem pasākuma apmeklētājiem sagādāja Andris Keišs, Džavids un Leila Gubatovi. Viņi Jauniešu dienas dalībniekiem dāvināja ļoti lielus un krāsainus balonus, par ko sajūsmā bija visi mazie ķipari.
Jauniešu diena Baltinavā ir pagājusi. Patiess prieks par Baltinavas jauniešiem, kuri prot strādāt kā vienota komanda, lai saviem novadniekiem sagādātu svētkus.
Milzīgu un patiesu Paldies saku Solvitai Loginai, Annelei Slišānei (Upīte), Zanei Ozoliņai (Briežuciems), Anitai Maksimai (Rīga), Marijai Skabai, Lilitai Kūkojai, Agrim Mežalam, Mārtiņam Laganovskim, Kitijai Keišai, Patrīcijai un Artim Ločmeļiem, Zanei Taborei, Ilmāram un Intaram Bleideļiem, Evelīnai Krīverei (Jēkabpils), Andrim Keišam, Džavidam un Leilai Gubatoviem (Rīga), Mārai Laganovskai, Megijai Bukšai, Elijai Loginai, Egijai Ločmelei, Evitai Začestei, Aleksandram un Jēkabam Ločmeļiem, Sergejam Vaskānam. Komandā ir spēks!
Pasākumu organizējot, katrs ieguldīja savas pūles, idejas un enerģiju, neskatoties uz vēliem vakariem un laiku, kuru varēja pavadīt, kārtojot savas personīgās darīšanas. Teicienam, ka pasauli skaistu veido cilvēki, kuri dara vairāk, nekā viņu pienākumi prasa, ir dziļa jēga….Baltinavas novada jauniešu projekta «Esi domājošs. Darbīgs. Atbildīgs» vadītāja Silvija Buklovska

Foto: S.Buklovska


Pasākumu finansiāli atbalstīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Baltinavas novada dome

Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi 0Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi 1Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi 2Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi 3Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi 4Jauniešu diena 2019 Baltinavā izskanējusi 5