Meža izzinošā ekskursija

Meža izzinošā ekskursija

Baltinavas vidusskolas mazpulcēni arī šogad iesaistījušies «Mammadaba» aktivitātēs. Viens no «Mammadaba» meistardarbiem ir došanās meža izzinošā ekskursijā- pārgajienā, sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži", kas rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā.

Mūsu mazpulcēni rāmajā, miglainajā 6. novembra piektdienā zinošu gidu pavadībā izstaigāja Baltinavas novada Pazlaugas meža takas, iepazīstot Latvijas meža nozari, meža apsaimniekošanu, kokus. Visas ekskursijas laikā pārstāvis no AS „Latvijas valsts meži" Dainis Rudzīts laipni atbildēja uz visiem mazpulcēnu interesējošajiem jautājumiem un arī pats uzdeva dažādus jautājumus saistībā ar mežu. Par pareizajām atbildēm katrs saņēma uzlīmes. Pārgājiena laikā paveicām arī labu darbiņu — savācām atkritumus, kas gadījās mums ceļā. Un mūsu nelielā ceļa garumā to sanāca ļoti daudz. Bail iedomāties, cik to ir visā mežā. Briesmīgi tomēr, ka sēņotāji, ogotāji un atpūtnieki tika daudz plastmasas pudeles un citus atkritumus vienkārši nomet zemē, nedomājot, ka plastmasa noārdās tikai vairāk kā simt gadu laikā. Noslēgumā nonācām pie Motrīnes ezera, kur mūs sagaidīja jau iekurts ugunskurs. Paēduši uz ugunskura ceptās desiņas un arī mežsaimnieku līdzpaņemto cienastiņu, noskaidrojām zinošākos mazpulcēnus. Tika saskaitītas pārgājiena laikā sakrātās pareizo atbilžu uzlīmītes, un zinošākie saņēma specbalvas, bet pārējie mazākas balviņas no AS „Latvijas valsts meži". Svaigu meža gaisu saelpojušies atgriezāmies mājās ar jaunām zināšanām par mežu.


Teksts, foto: Laura Meščanova

Meža izzinošā ekskursija 0Meža izzinošā ekskursija 1Meža izzinošā ekskursija 2Meža izzinošā ekskursija 3Meža izzinošā ekskursija 4