5.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā

5.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā

27.aprīļa agrā rīta stundā 5.klases skolēni un skolotājas I.Ludborža un A.Zelča ar skolas autobusu devās uz Rīgu, lai piedalītos Latgales dienas pasākumos Nacionālajā bibliotēkā. Diena bija pasākumiem piepildīta, katrā stāvā dažādas aktivitātes, arī bērniem un pusaudžiem.


Ar aizrautību skolēni spēlēja datorspēles piem., ”Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko”, “Iepazīsimies”, kas veltītas ievērojamām Latgales personībām. Tajās varēja pārbaudīt savas zināšanas arī par ievērojamām Latgales vietām, arī Baltinavu, uzzināt par latgaliešu tradīcijām u.c. Ar interesi klausījāmies ansambļu “Skonai “ un “Žvūrgzdyni” izpildītajās dziesmās. Skolēniem ļoti patika iesaistīties rotaļās, kuras organizēja Andris Slišāns, prezentējot jauno Antona Slišāna bērnu dzejas krājuma izdevumu. Iepazināmies ar jauno Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu veidoto animācijas filmu “Vinnijs Pūks Viļānos”, klausījāmies Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas”( “Kačeiša patmalis” ) latgaliešu valodā un veidojām savu kaķu galeriju. Satikām arī Aleksandru Lubānu- “Kroma kolna bruolistes “vadītāju, kurš stāstīja par latgaļu rotām, to gatavošanu.

Pasākumu bija ļoti daudz, visus izbaudīt nebija iespējams. Nobeigumā vēl samērojāmies augumiem ar Raini Nacionālās bibliotēkas skvērā. Noguruši, bet apmierināti atgriezāmies mājās. Paldies skolai par doto iespēju apmeklēt pasākumus Rīgā un papildināt novada mācībā apgūtās zināšanas.


Novada mācības skolotāja, 5.klases audzinātāja I.Ludborža


5.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā 05.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā 15.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā 25.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā 35.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā 45.klases skolēni ciemojas Nacionālajā bibliotēkā 5