Izdota latgaliešu humora grāmata “Kas bez iuzu – tys bez bādys!”

Izdota latgaliešu humora grāmata “Kas bez iuzu – tys bez bādys!”

Biedrība “Latgolys Studentu centrs” informē, ka nesen ir izdevusi jaunu latgaliešu joku grāmatu ““Kas bez iuzu – tys bez bādys!”. Kabatas formāta krājumā ir apkopoti sulīgākie latgaliešu izteicieni, gudrības, vēlējumi, tosti un smieklīgi atgadījumi. 2. februārī Riebiņu novada Sīļukalna pagastā tiek rīkots jautrs atpūtas vakars latgaliešu gaumē.
Latgalieši jau izsenis ir pazīstami ar savu sirsnību un humora izjūtu. Tādēļ arī biedrības jaunieši pirms dažiem gadiem uzsāka vākt mūsdienu mutvārdu folkloru. Šo grāmatu lasītājs vārēs izmantot kā špikeri dažādos svētkos, kad jāsaka kāds tosts, vai kaut kas gudrs vai smieklīgs, bet pašam nekas nenāk prātā. Grāmatā ir iekļautas arī fotogrāfijas ar asprātīgiem teicieniem, multimākslinieka Raibais ilustrācijas un Gaļinas Gruziņas karikatūras. Grāmatu vat iegādāties “Jānis Roze” grāmatnīcās, veikalā “Liesma” Rēzeknē, veikalā “O!Marta” Daugavpilī un internetveikalā: taiseitslatgola.lv.
Biedrība “Latgolys Studentu centrs” un Sīļukalna kultūras nams aicina visus interesentus un nenormāli nopietni un briesmīgi glaunu pasākumu 2. februārī 19.00 Sīļukalna Kultūras namā. Pasākumā ar dažādām smieklīgām miniatūrām uzstāsies amatierteātri no tuvākas un tālākas apkārtnes, būs konkursi, joki, fotografēšanās un iespēja tikt pie jaunās grāmatas. Visi zina, ka vislabākās balles notiek Sīļukalnā! Tādēļ pēc pasākuma visi aicināti uz jestru latgaliešu ballīti ar mūzikas grupu “Ivarmīns” (ieeja ballē 3 EUR).
Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījusi biedrība “LR”.