Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā

Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā


Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Baltinavas Mūzikas un mākslas skola aktīvi piedalījās šo svētku ieskandināšanā — gan muzicējot dažādos koncertos un pasākumos, gan ietērpjot skolu svētku krāsās un noskaņās. Tuvojoties svētkiem, skola tika atbilstoši noformēta Latvijas karoga sarkanbaltsarkanās krāsās. Šo noformējumu veidoja mākslas skolas audzēkņi, skolotāji, kā arī darbinieki. Pie skolas tika izlikts dabas materiālu objekts, logos bija redzami latviešu ornamenti, foajē greznoja liela latviešu spēka zīme Austras koks. Gaiteņos bija apskatāmi audzēkņu radošie darbi, kas akcentēja latviešu tradīcijas.

Simtgades noskaņās ir tapušas arī vairākas mākslas darbu izstādes -Baltinavas novada muzejā līdz pat šī gada beigām var apskatīt skolotāju Indras Keiša, Lilitas Kūkojas un Sandras Bukšas radošo darbu izstādi, savukārt mūsu skolas 4. klases audzēkņu darbi “Baltinavieši ” apskatāmi Baltinavas bibliotēkā.
Svētku laikā bijām priecīgi uzņemt arī ciemiņus — 12. novembrī skolā ar koncertu “Skaistākās Latvijas ainavas” viesojās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi. Tika atskaņoti latviešu komponistu skaņdarbi marimbai, klavierēm, trompetei, kā arī vokālās mūzikas šedevri. Kompozīcija tika veidota kopā ar Latgales mākslinieku darbiem, kas tika projicēti uz sienas ekrāna.
Netrūka arī pasākumu, kuru saturu veidoja paši audzēkņi — 14. novembrī caur dzeju, latviešu mūziku, tautasdziesmu, izstaigājot vēstures desmitgades, Baltinavas mūzikas skolas audzēkņi savu mīlestību Latvijai apliecināja pasākumā “Sveicam Tevi, Latvija”. Pasākuma izskaņā visi dalībnieki vienojās dziesmā “Daudz laimes, Latvija”. Koncertu un svinīgo noskaņu pastiprināja svētku kūka un salūts.
17. novembrī mūzikas skolas skolotāji un pūtēju orķestris piedalījās Baltinavas novada pasākumā, kas bija veltīts Latvijas valsts simtgadei, bet 18. novembrī pūtēji devās uz Viļaku, kur ar savām skaņām ieskandināja kaimiņu novadu. Svētku mēnesim izskanot, Baltinavas mūzikas un mākslas skolas direktore Marija Bukša priecājas, ka skola tik aktīvi piedalījusies simtgades svētku veidošanā un piedzīvots tik daudz:
“Emocionālais pacēlums, ko izjutām klausoties, skatoties pasākumus radīja pārdomas par to laiku, kādos apstākļos radās valsts, kas bija jāpiedzīvo mūsu tēviem un vectēviem kara un pēckara gados, janvāra barikādēs. Mums jābūt lepniem, ka dzīvojam savā zemē, runājam savā valodā, dziedam savas dziesmas. Lai šis patriotisms ko izjūtām šinī nedēļā nenoplaktu, bet aicinātu uz labiem darbiem turpmāk. Paldies ikvienam, kurš veidoja šo svētku sajūtu, kuri iesaistījās organizēšanā un vadīšanā! Daudz laimes Tev, Latvija! ”

Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 0Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 1Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 2Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 3Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 4Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 5Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 6Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 7Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 8Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 9Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 10Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 11Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 12Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 13Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 14Patriotisma nedēļa Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā 15