Divas nedēļas Ērģemē Erasmus + projektā

Divas nedēļas Ērģemē Erasmus + projektā


Baltinavas vidusskolas 10.klases skolnieces Kitija Keiša un Zane Tabore no 8. līdz 21. septembrim piedalījās Erasmus + projektā “10 jobs to choose” Valkas novadā, Ērģemes pagasta viesu mājā “Ausmas”. Starptautiskā projekta idejas autors un realizētājs bija biedrība «Atbalsts Valkas ģimenēm».


Kopumā šajā projektā piedalījās trīsdesmit jaunieši no piecām valstīm: Latvijas, Bulgārijas, Igaunijas, Čehijas un Grieķijas. Tā kā ir izveidojusies laba sadarbība starp Valkas un Baltinavas jauniešiem, nometnē bija iespēja piedalīties arī baltinaviešiem.


Divu nedēļu laikā mēs iepazinām lauku darbus Valkas novada saimniecībās, redzējām jaunos biznesa uzsācējus, pabijām ekskursijās Valkā un Igaunijas pierobežas pilsētā — Valgā. Ieguvām iemaņas lauku darbu organizēšanā, CV rakstīšanā, attīstījām angļu valodas zināšanas un iepazinām citu valstu kultūru — dejojām nacionālās dejas. Izgaršojām citu valstu tradicionālos ēdienus. Visgaršīgākie bija bulgāru ēdieni — taratora un makitsa.


Esam priecīgas, par šo iespēju piedalīties Erasmus + projektā un noteikti gribētu vēl, jo ieguvām jaunus draugus, pozitīvas emocijas un neaizmirstamu pieredzi.


Zane Tabore, Kitija Keiša
Baltinavas vidusskolas 10. klases skolnieces