Pieskāriens vecākajai Latvijas pilsētai Ludzai

Pieskāriens vecākajai Latvijas pilsētai Ludzai

24.maija rītā saules staru glāstīti 5. un 6.klases skolēni gatavojās braucienam uz Ludzu. Kāpēc tāda izvēle? Ludza ir pilsēta, kur teiksmainā senatne caurvijas ar 21.gs. elpu. Pilsēta nupat pārkāpusi 835. gadu slieksni un tā tiek minēta kā pati vecākā Latvijas pilsēta. Tā kā Ludza atrodas netālu un daudzi skolēni tur nebija bijuši, nolēmām doties ekskursijā uz šo pilsētu.
Iebraucot Ludzā, pilsēta mūs draudzīgi sveicināja ar savām zilajām ezeru acīm. Lai iegūtu informāciju par visu pilsētas vēsturisko ainu kopumā, devāmies uz nopietnāko mūsu ekskursijas maršutu – Ludzas Novadpētniecības muzeju. Muzeja gids ātri vien mūs pārorientēja no mūsdienām uz Neolīta laikmetu – parādot muzeja bagātās arheoloģiskās kolekcijas un izpētes materiālus. Muzejā viesojāmies veselu stundu, kaut gan tur noteikti jāieplāno daudz vairāk laika, jo muzeja krātuves ir papildinātas ar daudz jauniem eksponātiem un kur nu vēl brīvdabas ekspozīcijas. Nedaudz saguruši no informācijas lielā daudzuma, devāmies uz plostu, kurš mūs jau gaidīja. Tas bija brīnišķīgs brauciens, plosts mierīgi slīdēja pa ezera virsmu un mēs vērojām apkārtējās dabas ainavas. Sarosījāmies arī kādai dziesmai – uz ūdens tautasdziesma “Strauja, strauja upe tecēj” skanēja tik labi! Saulīte savu siltumu šinī dienā netaupīja un mēs paspējām arī iesauļoties.
Tālākais mūsu maršuts vijās uz pilsētas centru, kur viesmīlīgi mūs sagaidīja Ludzas Tūrisma centra darbiniece un katram uzdāvināja Ludzas karti un nedaudz iepazīstināja ar pilsētas centru un tad devāmies lūkot paši: Skaistā baznīca, Pilsdrupas, kur mēs veicām fotosesiju – tik gleznainā vietā vienkārši nevarēja savādāk. Apmeklējām arī pilsētas parku, kur mums tika uzdāvināti saldējumi. Ak, kā tas derēja šajā karstajā dienā! Pilsētas parkā mēs veldzējāmies pie strūklakas, priecājāmies par Mīlestības soliņu, uz kura bija jāapsēžas katram, interesanto atrakciju laukumu un vienaldzīgus neatstāja arī ziedu kompozīcijas parkā. Iespaidu un emociju bija tik daudz – nolēmām eksklursiju noslēgt ar atpūtu jaunajā pilsētas pludmalē, kur draudzīgi ieturējām pusdienas, spēlējām spēles un atsvaidzinājāmies, bradājot un laistoties ezera malā. Ekskursija bija izdevusies, secinājām, ka Ludzā vēl būtu daudz ko redzēt – Ludzas muzejs piedāvā atsevišķas programmas, tāpat neapskatītas no iekšpuses palika arī Ludzas baznīcas un ebreju Sinagoga.
Liels paldies par vizināšanu jāsaka mūsu skolas šoferim Normundam un par brauciena atbalstu skolas direktoram Imantam Slišānam.
Skolēnu domas par braucienu apkopoja 5.klases audzinātāja Aija Nagle

Pieskāriens vecākajai Latvijas pilsētai Ludzai 0Pieskāriens vecākajai Latvijas pilsētai Ludzai 1Pieskāriens vecākajai Latvijas pilsētai Ludzai 2Pieskāriens vecākajai Latvijas pilsētai Ludzai 3