Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi

Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi

Ar 2015. gada pavasari Baltinavas un Viļakas novadu skolu jauniešiem atkal ir iespēja darboties kustībā «Jaunsardze». Nav tā ka jaunsargu aktivitātes sākušās gluži tukšā vietā, pirmskrīzes laikā Baltinavas un Rekavas vidusskolās jaunsargus vadīja instruktors Guntis Liepiņš, savukārt Viļakā ar jaunsargiem darbojās sabiedriskais instruktors Ēvalds Vancāns. Nu pieredzes bagāto kolēģu iesākto darbu turpinās instruktors Valentīns Keišs.

Katrs sākums ir grūts, taču neskatoties uz to Baltinavas vidusskolā un Viļakas Valsts ģimnāzijā, katrā no tām ir izveidojušās divas jaunsargu vienības, kas kopumā pulcē gandrīz 70 jaunsargus.

Neilgajā laika sprīdī Baltinavas un Viļakas jaunsargi jau paspējuši piedalīties Valsts robežsardzes rīkotajā prezentācijas pasākumā Ciblas novada Krivandas Robežapsardzības nodaļā, kur jaunieši tika iepazīstināti ar robežsargu dienestu, sadzīves apstākļiem, bruņojumu un speclīdzekļiem un autotransportu, īpašu interesi izraisīja helikoptera «AGUSTA BELL» lidojumu paraugdemonstrējumi un lidaparāta apskate uz zemes. Pasākuma turpinājumā notika tematiskais pārgājiens pa robežsargu piemiņas vietām un II pasaules karaMozuļu kaujas piemiņas vietas apskate.

Maijā Baltinavas jaunsargu florbola komanda uzņēma ciemiņus – Tilžas, Balvu un Kārsavas jauniešus Baltinavas vidusskolas sporta zālē, kur norisinājās spraigas savstarpējas draudzības spēles sportiski azartiskā gaisotnē.

Kā ikkatru gadu jūnijā notika jaunsargu vienību nometne Ošupes pagasta Liepsalās pulkveža O. Kalpaka dzimtajās mājās, kur Viļakas un Baltinavas jaunsargi varēja izmēģināt savus spēkus sportā, tūrismā, ierindas mācībā, neiztika bez humora dzirksts, kā arī tika iegūts daudz jaunu draugu.

Jūlijā jaunsargiem tika piedāvāta iespēja piedalīties mācību ekskursijā uz Ādažu militāro bāzi Kadagā- iepazīties ar karavīru sadzīves, mācību un dienesta īpatnībām, vērot kaujas vienības paraugdemonstrējumus, kaujas tehniku. Pasākuma noslēgumā bija iespēja tikties ar spēkavīru un pašreizējo Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani. Pasākuma turpinājumā ekskursanti apmeklēja I Pasaules kara Latviešu bataljonu kauju vietas Ložmetējkalnā un Ziemassvētku kauju muzeju Mangaļu mājās, kur gids Roberts Sīlis aizraujošā stāstījumā uzbūra strēlnieku cīņu ainas, pēc tam iesaistot jaunsargus fiziskās aktivitātēs, kurās netrūka humora, jautrības un asprātības. Ekskursijas beigās apmeklējām Litenes kapsētu, kur apglabāti 1940. gadā represētie Latvijas armijas virsnieki

Augustā jaunsargi piedalījās ekskursijā pa Ziemeļvidzemi – Ainažu jūrskolas muzejā, Dzelzceļa muzejā un Turaidas muzejrezervātā, kur gida pavadībā iepazina Turaidas viduslaiku pils dzīvi, varēja apskatīt visu, sākot ar bīskapa Alberta celli un visbeidzot ar viduslaiku cietuma pagrabiem. Spilgts iespaids palika no Turaidas pils torņa apmeklējuma, no kura paveras iespaidīgs skats uz sirmo Gaujas senleju.

Jaunsargu vasara nu ir pagājusi, un priekšā atkal ir spraigs jaunais mācību gads ar jaunām domām, idejām un iespējām. Priekšā stāv jauni pasākumi: Valsts svētki un svinamās dienas, ekskursijas, pārgājieni, jaunsargu vienības atjaunošana Rekavas vidusskolā, bet tam visam pa vidu smags darbs: mācībās un nodarbībās apgūstot zināšanas un prasmes.

Lai veicas un pietiek spēka skolēniem un pedagogiem jaunajā mācību gadā!

Teksts, foto: Valentīns Keišs, jaunsargu instruktors Baltinavas un Viļakas novados

Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi 0Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi 1Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi 2Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi 3Vidusskolā aktīvi darbojas Jaunsargi 4