Vidusskolēni apmeklē izstādi "Skola 2018"

Vidusskolēni apmeklē izstādi

23. februārī Baltinavas vidusskolas 10.-12.klase devās uz Rīgu, kur Ķīpsalā apmeklēja izstādi “Skola 2018”. Ieejas biļetes apmaksāja no projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma, tāpēc sakām lielu paldies mūsu karjeras konsultantei Ločmelei Lidijai, kas to visu mums sagādāja.
Šis pasākums pulcēja lielas skolēnu masas, ap skolu informāciju stendiem grozījās studēt gribētāju pūļi. Augstskolu un profesionālo skolu pārstāvji dažādi mēģināja piesaistīt izstādes apmeklētājus- gan ar robotiem, gan video, gan spēlēm, gan akrobātu trikiem, gan baloniem un pat konfektēm. Mūsu skolēni, apmēram divu stundu garumā, iepazinās ar visu skolu stendu piedāvājumiem un atgriezās ar sev vajadzīgo informāciju.
Šogad, paralēli “Skola 2018” pasākumam, turpat, Ķīpsalas halles otrajā pusē, notika arī Grāmatu svētki, kur sevi prezentēja un pārdeva grāmatas visas Latvijas izdevniecības. Tur nu gan bija ko redzēt! Te sev vajadzīgo varēja atrast ikviens. Klātienē varēja tikties ar daudziem literātiem, tika prezentētas jaunās grāmatas, bērni varēja iesaistīties kopīgā dziesmu dziedāšanā, varēja paši veidot zīmējumus grāmatām.
Tālāk mūsu ceļš veda uz Ebreju muzeju, kur iepazinām šīs tautas vēsturi, tradīcijas, slavenas personas un kultūru. Arī Baltinava ir šī muzeja kartē, tikai ļoti skumjā nozīmē. 2. Pasaules kara laikā mūsu ciematā nogalināti 105 ebreji un nav neviena izglābtā. Esam veselās divās enciklopēdijās, kur ir ziņas par Baltinavas ebreju kopienu ( 56 % no ciemata iedzīvotājiem). Bija daudz attēlu ar Kārsavas ebreju mājām un cilvēkiem. Pēc stāstītā un redzētā skolēni strādāja arī grupās un prezentēja savus radītos darbus. Paldies šī muzeja vadībai, jo viņi mums pasniedza jauku dāvanu- apmaksāja braucienu uz Rīgu.


Anita Ločmele, Baltinavas vidusskolas skolotāja

Vidusskolēni apmeklē izstādi "Skola 2018" 0Vidusskolēni apmeklē izstādi "Skola 2018" 1Vidusskolēni apmeklē izstādi "Skola 2018" 2