Ēnu diena z.s. "Amatnieki" un "Riekstiņi"

Ēnu diena z.s.

Klāt ir februāra vidus, tāpēc skolēni Latvijā dodas ārpus mācību iestāžu sienām pētīt, kā darbojas, iespējams, viņu nākamā darbavieta. Runa, protams, par Ēnu dienu, kas šogad notiek jau 17. reizi.
1. reizi Ēnu dienas aktivitatēs piedalījāmies arī mēs -Baltinavas vidusskolas 4.klases skolēni un audzinātāja Rudīte. 14.februāra rītā mēs devāmies uz Baltinavas novada z.s. «Amatnieki» un «Riekstiņi». Mūs laipni sagaidīja saimniecības vadītājs Guntars Bartkevičs. No viņa uzzinājām saimniecības rašanās vēsturi. Mūsu ekskursija Viktora Graudumnieka vadībā turpinājās saimniecības kokzāģētavā. Te mēs redzējām kokzāģētavas operatoru un viņu palīgu darbu. Šeit mums bija interesanti skatīties, kā strādā mūsu vecāki un radinieki. Mums bija iespēja arī pavērot, kā tiek asināta lentzāģa ķēde. Darbnīcās iepazināmies ar automehāniķu un virpotāja darbu. Mums ļoti patika pavizināties ar sniega motociklu. Valentīndienā mūs sildīja karstā šokolāde.
Paldies saimniekam Guntaram par laipno uzņemšanu un iespēju iepazīt profesijas mūsu novadā. Paldies gidiem Viktoram un Artim, Natālijai un Anitai.


Informācija, foto: Baltinavas vidusskolas 4.klases skolēni un audzinātāja Rudīte Laganovska

Ēnu diena z.s. "Amatnieki" un "Riekstiņi" 0Ēnu diena z.s. "Amatnieki" un "Riekstiņi" 1