Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā

Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā

13.februārī pēc senām latviešu tradīcijām svinējām ziemas aiziešanas un pavasara gaidīšanas svētkus- Aizgavēņus jeb Meteņus. Tā kā šogad bija sniegotie Meteņi, Baltinavas vidusskolas skolēni un skolotāji bija pulcējušies parkā, lai tos atzīmētu. Aizgavēņiem jābūt jautriem, tāpēc te izskanēja jautras dziesmas un rotaļas. Centāmies pieturēties seno latviešu izdarībām Aizgavēņos. Par ticējumu zināšanu varēja dabūt Meteņa dārgumus. Ar īpašu Meteņkoku 4.klases meitenes dalībniekus izdancināja Saimnieces dejā. Pasākumu jautrāku un skaļāku darīja muzikālais pavadījums, ko ar akordeonu spēlēja Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Marija Bukša.
Dalībnieki parkā varēja laisties no kalna un lielīties, lai augtu gari lini. Tika veltas sniega bumbas, lai Baltinavas novadā augtu lielas kāpostgalvas. Iespējams, ka šogad labi padosies Ķīnas kāposti, jo apaļās sniega bumbas īsti negribēja velties. Skolēni sildījās pie ugunskura, atcerējās savus nedarbus, uzrakstīja tos uz lapiņām un sadedzināja ugunskurā, lai neatkārtotu. Bērni sacentās siena maisu mešanā tālumā. Lai kurmji, vasarā neraustu dārzus, pavisam skaļi sniegā tika dzītas kurmju pēdas un veidoti ornamenti. Svētībai nākošam gadam, parka sniegā palika vesels bariņš bērnu veidoto eņģeļu. Pēc visām aktivitātēm dalībnieki sildījās ar tēju, pankūkām, zupu, citiem gardumiem. Iespējams, ka pēc šī pasākuma uzlabosies skolēnu rokraksti Baltinavas vidusskolā, jo tika pagaršots arī cūkas šņukurs.
Paldies par atbalstu skolas direktoram Imantam Slišānam, skolas saimniecēm!
Īpaša pateicība Baltinavas Mūzikas un mākslas direktorei Marijai Bukšai par dziesmu un rotaļu muzikālo pavadījumu!
Paldies Baltinavas vidusskolas 4. un 9.klases skolēniem un audzinātājām par pasākuma organizēšanu un vadīšanu. Mums patika pasākums svaigā gaisā!


Informācija, foto:
Baltinavas vidusskolas skolotājas
Rudīte Laganovska, Lilita Kūkoja

Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 0Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 1Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 2Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 3Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 4Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 5Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 6Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 7Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 8Aizgavēņi Baltinavas vidusskolā 9