Projekts "Simtgades bērni"

Projekts

Biedrība Nigestes amatniecības nams strādā, lai sagādātu katram 2018. gadā Latvijā dzimušajam 925 proves Sudraba vērdiņu ozolkoka kastītē ar apsveikuma vēstuli bērniņam un viņa ģimenei. Dāvanu kā atgādinājumu par piederības sajūtu Latvijai un apliecinājumu simtgades notikumam.
— Šodien mūs tik daudz kas šķeļ – uzskati, ticības, viedokļi un pārliecības. Šī ir tā iespēja vienoties par kopīgas, vienojošas ceļamaizes sniegšanu jaunajai simtgades paaudzei, — skaidro biedrības vadītāja Inguna Roga-Saulīte. — Mūs uzrunāja Sniedzes kundze no Mārcienas un pavēstīja, ko viņai stāstījusi mātes māte — izsenis latvju jaundzimušajiem tika pasniegts sudraba gabaliņš, vēlāk, sudraba monēta. Pirms dāvāšanas nospodrināta balta, balta. Stāstīto apstiprināja dainu zinātāji – Liec, Laimiņa, baltu ziedu mazajā rociņā, lai ir balta tā dzīvīte, kura būs jādzīvo. Kur zieds ir ziedojums-ziedoklis – šajā gadījumā — šis Sudraba vērdiņš “Simtgades bērni” dāvanu komplektā. Un balts – jo nospodrināts spožs. Lai šī simboliskā ceļamaize ir kā sēkla katra Latvijas bērniņa gaišai, piepildītai, saturīgai un ticības pilnai dzīvei!
Šobrīd projektā iesaistījušās jau 33 pašvaldības. Reģistrējot bērniņu dzimtsarakstu nodaļā, dzimšanas apliecības izsniegšanas brīdī, tiek pasniegts arī “Simtgades bērni” dāvanu komplekts. Arī pārējās pašvaldības tiek lūgtas atbalstīt savas jaunās ģimenes ar īpašo dāvanu.
Inguna aicina, — Mēs paši varam sniegt savu artavu! Kopīgi varam sagādāt dāvanu komplektus tiem bērniņiem, kuru pašvaldības neredz iespēju segt viena dāvanu komplekta izmaksas. Aicinu Jūs iesaistīties! Bērni ir mūsu vienīgā nākotne. Un tieši tādēļ viņos ir jāiegulda un jāiegulda labākais, kas mums vien ir. Mēs esam tik stipri, cik stipra ticība mūsu bērniem!
Iesaisties ar devumu ziedot.lv ziedojumu akcijā: www.ziedot.lv vai
Iegādājies sev, kādam mīļajam simtgades dāvanu “Kamolītis”, tādējādi ziedojot projektam “Simtgades bērni”: www.latvjuseta.lv/veikals


Sīkāk: www.nigeste.net
Projekta “Simtgades bērni”
organizatori