Radošā darbnīca novada muzejā

Radošā darbnīca novada muzejā

Jau trešo gadu Ziemeļlatgales novadi vienojās kopīgā akcijā “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad notika 17. un 18.februārī. Akcijas mērķis- atpūtas iespēju apzināšana ziemas sezonā, jaunu prasmju apgūšana radošajās darbnīcās, aktivitātēm un uzdevumiem piepildītu brīvdienu piedāvājums gan ģimenēm, gan draugu lokam, gan individuāli interesentiem.
Kā ierasts, akcijā arī šogad iesaistījās Baltinavas novada muzejs, apmeklētājiem piedāvājot aktīvi darboties radošā darbnīcā. Šogad, skolotājas Lilitas Kūkojas vadībā, katrs dalībnieks varēja izpaust savu māksliniecisko pusi, gatavojot personalizētus ledusskapja magnētiņus. No sagatavotajām veidnēm katrs izgrieza sev vēlamo formu, ar smilšpapīru noslīpēja nelīdzenumus un izvēlējās kādu no sagatavotajiem dizainiem, ko pārzīmēja uz veidnēm. Un gleznošana varēja sākties! Ar akrila krāsām un smalkām otām izgrieztās veidnes ieguva raibu un košu dizainu. Bez pacietības šajā darbā nekādi neiztikt, jo smalko detaļu un kontūru krāsošana prasīja lielu pacietību un neatlaidību, taču rezultāts bija tā vērts.
Darbnīcas apmeklētāji atzina, ka šo darbošanos varētu salīdzināt ar meditāciju- tā bija lieliska iespēja aizmirst par ikdienu, darāmajiem darbiem un nodoties sava radošuma izpaušanai.


Madara Siliņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Radošā darbnīca novada muzejā 0Radošā darbnīca novada muzejā 1Radošā darbnīca novada muzejā 2Radošā darbnīca novada muzejā 3Radošā darbnīca novada muzejā 4Radošā darbnīca novada muzejā 5Radošā darbnīca novada muzejā 6