Maizes cepšanas aktivitāte 1. – 4. klases skolēniem

Maizes cepšanas aktivitāte 1. – 4. klases skolēniem

Decembra sākumā Baltinavas vidusskolas 1. – 4. klases skolēni devās uz Briežuciema pagasta „Kronīšu” mājām izzināt maizes cepšanas noslēpumu. Saimniece Vija Jermacāne ne tikai daudz pastāstīja par maizes tapšanu, bet lika arī skolēnus pie darba. Cits pievienoja mīklai nepieciešamās garšvielas, cits čakli mīcīja mīklu – izrādījās, ka maizes cepšana ir ne tikai svētīgs, bet arī grūts darbs.
Kamēr izkurējās maizes krāsns, skolēniem bija iespēja uz gara koka iesma uzcept rupjmaizes mīklas „hotdogus”, apliekot mīklu plānā kārtiņā ap iesmu un cepot to pašā karstajā maizes krāsns mutē.
Skolēniem ļoti patika pašiem no mīklas veidot kukulīšus, nogādāt tos krāsnī bija pa spēkam tikai stiprākajiem. Kamēr maizīte cepās, saimniece skolēniem rādīja klēti, bija iespēja apskatīt dažādas senas lietas, kā arī pašiem izsijāt miltus. Bērnu prieks bija neizmērojams, kad maize bija izcepusies. Tik garda baltmaize sen nebija ēsta!
Paldies saimniecei par iespēju apgūt maizes cepšanas gudrības! Skolēni devās mājup ar jaunām zināšanām, pilniem vēderiem un labu noskaņojumu.
Aktivitāte tika īstenota programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa «Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sk. A. Zelča


Maizes cepšanas aktivitāte 1. – 4. klases skolēniem 0Maizes cepšanas aktivitāte 1. – 4. klases skolēniem 1Maizes cepšanas aktivitāte 1. – 4. klases skolēniem 2Maizes cepšanas aktivitāte 1. – 4. klases skolēniem 3