"Augu un dzīvnieku motīvi Jūgenstilā"


Gatavojoties Pasaules Jūgendstila dienai 10. jūnijā, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” aicināja Latvijas mākslas skolas audzēkņus pievērsties skulpturālajiem tēliem Rīgas jūgendstila arhitektūrā un veidot radošos darbus, it īpaši Mihaila Eizenšteina daiļradē — sakarā ar arhitektūras meistara 150. dzimšanas dienu 2017.gada 5.septembrī.
Tika iesūtīti radošie darbi dažādās tehnikās no 35 mākslas skolām: vairāk kā 300 darbi visdažādākajās tehnikās, tostarp konkursā piedalījās arī Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.
Kpnkursa darbus vērtēja žūrija:
Edīte Parute, Dr.art., Latvijas Mākslas akadēmijas docente,
Diāna Dimza-Dimme, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore,
Indra Saulesleja, pedagoģe, Latvijas Kara muzeja ādas un tekstila restauratore,
Ilze Kupča, Latvijas Nacionālais kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte.
Mūsu audzēkņi ieguva godalgotas vietas: Madara Kļaviņa 1.vietu, Māra Circene 2.vietu, bet Elvis Circens atzinību.
24. oktobrī šie skolēni un viņu skolotāja Sandra Bukša piedalījās izstādes atklāšanā un uzvarētāju apbalvošanas pasākumā, kā arī apmeklēja muzeju ”Rīgas Jūgendstila centrs”, kur bija iespēja uzlaikot jūgendstila laika cepures un nofotogrāfēties, uzcelt savu sapņu namu jūgendstilā un pamēģināja uz laika salikt puzles.

"Augu un dzīvnieku motīvi Jūgenstilā" 0"Augu un dzīvnieku motīvi Jūgenstilā" 1"Augu un dzīvnieku motīvi Jūgenstilā" 2"Augu un dzīvnieku motīvi Jūgenstilā" 3