Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu

29.septembrī Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas pedagogi un tehniskie darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ziemeļvidzemes intrernātpamatskolu. Laiks bija patiesi jauks, spīdēja saule un visiem bija labs noskaņojums.
Ceļā uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu izmantojām iespēju apnmeklēt Raunu un pabijām SIA “Siera ražotnē” un SIA “Latvijas ķiploks”. Iepazinām ļoti uzņēmīgus, radošus un darbu mīlošus cilvēkus.
SIA “Siera ražotne” ir vienīgā Baltijā, kas ražo Zaļo sieru. Viņu logo ir sierāboliņš, ko paši arī audzē. Bez siera, viņi vēl ražo arī dažādu garšu makaronus- sierāboliņa, tomātu, baraviku, spinātu u.c. garšām. Bija iespēja arī nodegustēt dažādu garšu sierus, vērot ražošanas procesu un, protams, arī iegādāties produkciju degustācijai mājās.
Tālāk devāmies uz SIA “Latvijas ķiploks”, kur mūs sagaidīja smaidīgas darbinieces, stāstīja par uzņēmuma rašanās pirmsākumiem, par ķiploku audzēšanu, tā ārstnieciskajām īpašībām, dažādo produkciju, kas ir pieprasīta ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs. Arī šeit neizpalika degustācijas. Baudījām ķiploku tēju ar ingveru, maizītes ar ķiploku sviestu, medu ar ķiplokiem, ķiploku konfektes u.c.
Pusdienlaikā ieradāmies Ziemeļvidzemes internātpamatskolā. Mūs sagaidīja skolas direktore Anda Sloka. Viņa pastāstīja par jaunizveidotās skolas izglītības procesu, saimniecisko darbību. Iepazināmies ar skolas telpām, mācību darbnīcām, skolas internātu, skolotājiem bija iespēja ar saviem kolēģiem pārrunāt dažaādus izglītības procesa jautājumus. Tehniskie darbinieki savukārt bija ieinteresēti ar kolēģu darba apstākļiem un darba organizāciju. Ātri paskrēja laiks un ar sveicieniem gaidāmajā Skolotāju dienā atvadījāmies, lai dotos tālāk.
Dodoties uz Minhauzena muzeju, relaksējāmies vidzemes jūras krastā. Lai gan ūdens jau bija pavisam auksts, daži kolēģi izmantoja iespēju basām kājām iebrist jūrā.
Minhauzena muzejā mūs sagaidīja ļoti jautrs, atraktīvs gids, kurš atsauca katram no mums atmiņā brīnumainos barona fon Minhauzena piedzīvojumus. Vērojām arī ļoti neparastos muzeja eksponātus.
Diena bija piepildīta dažādām emocijām, jaunām idejām.
Paldies par atbalstu Baltinavas novada pašvaldībai un skolotājai Ingrīdai Briedei, kura uzņēmās pieredzes apmaiņas brauciena organizēšanu!

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu 0Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu 1