Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem

Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem

Ministru prezidents Māris Kučinskis 11. oktobrī, devās uz Baltinavu, lai piedalītos Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē.
Tikšanās laikā, kurā piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Valsts akciju sabiedrības „Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Finanšu ministrijas pārstāvji un citas augstas amatpersonas, tika apspriesti reģionam būtiski jautājumi, galveno akcentu liekot uz plūdu seku likvidēšanas pasākumiem Latgalē. Pasākuma norises vieta tika izvēlēta ne nejauši – Baltinava ir viena no Latvijas pašvaldībām, kas šogad augustā piedzīvotajās lietavās cieta visvairāk.
Iepriekšējā Ministru prezidenta tikšanās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu un zemkopības ministru Jāni Dūklavu notika 28. augustā Līvānos, pēc kuras tika pieņemts Ministru kabineta lēmums “Par lietavu un plūdu radītajām sekām Latvijas austrumu pašvaldībās” un Ministru kabineta rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.
Tāpat tikšanās laikā Baltinavā tika apspriests Rīcības plāns Latgales reģiona izaugsmei 2018. – 2020. gadam, Latgales speciālās ekonomiskās zonas attīstība, atbalsta iespējas ceļu infrastruktūrai plūdu apdraudētajās teritorijās, kā arī vairāki citi būtiski jautājumi.
Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbība uzsākta 2016. gada decembrī. Tās ietvaros līdz šim izskatīti un atbalstīti seši projekti, plānojot 1,052 miljonu eiro lielas privātās investīcijas un 35 jaunas darbavietas.Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 0Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 1Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 2Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 3Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 4Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 5Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 6Ministru prezidents tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem 7