Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava”

Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava”


Klāt jaunais mācību gads, klāt arī rudens un tradicionālās Dzejas dienas. Baltinavas vidusskolas 1. – 4. klases skolēni kopā ar audzinātājām A. Zelču, T. Leicāni, I. Kašu un R. Laganovsku 14. septembrī devās ekskursijā uz Raiņa muzeju „Tadenava”, kur notika bērnu dzejas krājuma „Garā pupa” prezentācijas pasākums.Tas bija pulcējis arī vairāk kā desmit citu skolu bērnus, taču Baltinavas skolēni bija tālākie viesi.
Skolēni klausījās Ineses Zanderes un Indras Brūveres – Darulienes lasīto dzeju, piedalījās mīklu minēšanā, iepazinās ar dzejas krājumā „Garā pupa” publicētajiem bērnu dzejoļiem. Pēc tam bija iespēja piedalīties vairākās radošajās darbnīcās.
Mazie baltinavieši kopā ar citu novadu skolēniem tika aktīvi izdancināti etnomūziķes Kristīnes Kārkles-Kalniņas tradicionālo deju darbnīcā. Slaveno multfilmu “Lupatiņi” režisors Edmunds Jansons vadīja animācijas darbnīcu, kur skolēniem bija iespēja pašiem piedalīties nelielas filmiņas veidošanā, izmantojot pikselācijas tehniku. Skolēni aplūkoja arī nesen atjaunotā muzeja ekspozīciju, kura izveidota kā ekoloģiska bērnistaba – taustes piedzīvojums. Viss pamatā no koka, visu var aiztikt, taustīt, izmēģināt, kas sākumskolas vecuma bērniem ļoti patīk.
Tālais brauciens bija izdevies un jauniem iespaidiem bagāts, kā arī uz Baltinavu atvesta jaunā „Garā pupa”, kur varēs izlasīt interesantus, jaunus bērnu dzejoļus!

Agita Zelča, Baltinavas vidusskolas 1. klases audzinātāja.

Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 0Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 1Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 2Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 3Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 4Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 5Baltinavas skolēni Raiņa muzejā „Tadenava” 6