Satiekoties pēc vasaras...

Satiekoties pēc vasaras...


Satiekoties pēc vasaras 1.septembrī mēs bijām priecīgi. Mums radās doma paildzināt satikšanās prieku bez mācībām. Mēs nolēmām doties ekskursijā. Tā kā Gulbene no mums ir netālu un pie tam tur septembra 1.sestdienā tiek svinēti Bānīša svētki, mēs devāmies uz turieni.
-Kas tas par Bānīti?
20. gs. sākumā Vidzemes pievedceļu sabiedrība vietējā transporta vajadzībām uzbūvēja šaursliežu dzelzceļa līniju Stukmaņi (Pļaviņas) — Gulbene — Alūksne — Valka. No tās saglabājies un joprojām tiek izmantots 33 km garš dzelzceļa posms Gulbene — Alūksne jeb Gulbenes — Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Bānīti.
Kopš 1998. gada Gulbenes — Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, tajā skaitā sliežu ceļi, ritošais sastāvs, inženierbūves, aprīkojums un dzelzceļa ēkas ir valsts nozīmes vēstures piemineklis.
Bānītis, būdams Eiropas tūrisma un muzejdzelzceļu federācijas (FEDECRAIL) dalībnieks, ir vienīgais no vairākiem simtiem Eiropas muzejdzelzceļu, kas to, joprojām ikdienā pārvadā pasažierus. Šogad Bānītis svinēja 114. dzimšanas dienu. Interesanti, ka mūsu klsesbiedrenei Evanai ar brāli arī bija dzimšanas dienā tieši šajā dienā.
Gulbenē mēs ieradāmies laicīgi. Paspējām ielūkoties depo telpās, apskatījām Gulbenes stacijas ēku, izmēģinājām braukšanu ar rokas drezīnu. Varējām redzēt un paklausīties brāļu Auzānu koncertu. Izbraucām ekskursiju pa Gulbeni ar elektromobili. Pavadījām Bānīti ceļā uz Stāmerieni. Pusdienojām un mācījāmies pašapkalpošanās prasmes Gulbenes Bistro. Paspējām panasķēties 100% jaukajā Beķerejā. Tad steidzāmies uz Stāmerienu, kur vēl panācām un atkal pavadījām ceļā Bānīti. Stāmerienē baudījām dziedošus un dejojošus priekšnesumus, lauku un dažādu citu labumu tirdziņu. Paldies Evanas un Edvarta vecmāmiņai par garšīgo jubilejas pīrāgu! Paldies šoferim Normundam, kas mūs vizināja sestdienā!
Lai Dieva svētīts jaunais mācību gads mums visiem!

Baltinavas vidusskolas 4.klases audzinātāja Rudīte un audzēkņi.

Satiekoties pēc vasaras... 0Satiekoties pēc vasaras... 1Satiekoties pēc vasaras... 2