Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust”

Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust”


Viļakas novadā 22.- 25. augustam norisinājās starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust”. Arī Baltinavas novada dome sniedza savu atbalstu šī festivāla organizēšanā.
Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas telpās visu nedēļu dzīvoja festivāla dalībnieki – folklotas kopa “Dubrava” no Slovākijas. Un 24. augusta vakarpusē viņi pulcējās Baltinavas kultūras namā, lai kopā ar folkloras kopu “Upīte” sniegtu brīnišķīgu koncertu Baltinavas novada iedzīvotājiem un viesiem.
Koncerts bija sirsnīgs, krāšņs un spilgts, ļaujot skatītājiem uz brīdi aizmirst lietū izmirkušo apkārtni.
Slovākijas viesi izrādījās atsaucīgi un draudzīgi. Pēdējā viesošanās dienā laika apstākļi ļāva doties kopā ar viņiem nelielā ekskursijā pa Baltinavu. Kopas dalībnieki apskatīja parka estrādi, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolu, kur sajūsminājās par bērnu darbiem. Lai gan ekskursijas laiks bija ierobežots, slovāki paguva iegriezties arī Baltinavas novada muzejā, lai īsi aplūkotu tajā esošo ekspozīciju. Paldies Mūzikas un mākslas skolas kolektīvam un muzeja vadītājai Antrai Keišai.

Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust” 0Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust” 1Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust” 2Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust” 3Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust” 4Starptautiskais folkloras festivāls Ziemeļlatgalē “Lipa kust” 5