Līgo Baltinavā

Līgo Baltinavā

Jāņu ielīgošanas pasākums Līgo vakarā Baltinavas estrādes parkā pie ugunskura pulcināja Baltinavas aktīvākos līgotājus. Godā tika celtas senās ielīgošanas tradīcijas. Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa sievu dziedāto līgodziesmu skaņas mudināja līgotājus atcerēties seno līgotņu skaistumu un nozīmi. Meitas vija vainagus un piedalījās vainagu pīšanas sacensībās. Viņas pierādīja, ka zina, ka Jāņu vainagā jābūt vismaz 9 dažādām jāņzālēm. Prieks, ka apmeklētāji bija aktīvi un piedalījās visās aktivitātēs. Ansambļa sievas godināja Baltinavas novada jauno saimnieci Sarmīti Tabori un saimnieku Agri Mežalu ar Jāņu vainagiem un dziesmām. Abi nepalika atbildi parādā un sanākušos līgotājus cienāja ar Jāņu sieru un alu. Tāpāt kā visus gadus tika godāti sanākušie Jāņi un Līgas. Visiem kopā ejot ap ugunskuru iedegās gaiša jāņuguns, kas līgotājus sildīja visu īso, bet vēso nakti. Tika spēlētas spēles un sievu dziesmu pavadījumā dancots. Uzreiz pēc pasākuma sākās diskoballe un sanākušie pārcēlās uz estrādes skatuves, lai dejotu līdz rīta ausmai diskoballē ar DJ LB.
Prieks, ka etnogrāfiskajam ansamblim pievienojušās jaunas dziedātājas, kas dziedājumu kuplina ar dzidrām balsīm. Paldies pavadījuma spēlētājam Pēterim Laganovskim. Paldies arī vainagu pinējām un ugunskura krāvējiem.


Inta Ločmele

Baltinavas KN vadītāja


Līgo Baltinavā 0Līgo Baltinavā 1Līgo Baltinavā 2Līgo Baltinavā 3Līgo Baltinavā 4Līgo Baltinavā 5Līgo Baltinavā 6Līgo Baltinavā 7Līgo Baltinavā 8Līgo Baltinavā 9Līgo Baltinavā 10Līgo Baltinavā 11