Mary McBride Trio Baltinavā

Mary McBride Trio Baltinavā


Pateicoties ASV vēstniecībai 12 .maijā Baltinavā bija iespēja dzirdēt Mary McBride Trio.
Mērija Makbraida ir dziedātāja un komponiste, izdevusi 4 albumus, saņēmusi ievērojamu atzinību par dziesmu „No Ones Gonna Love You Me” godalgotai filmai „Kuprainais kalns”
Deimons Dauns ir dziedātājs un komponists, multiinstrumentālists un aktieris, piedalījies daudzu Brodvejas mūziklu tapšanā.
Džons Spērnijs ir mūziķis, komponist un aranžētājs, ir Brodvejas mūziklu režisors, komponē mūziku TV programmām, seriāliem, piemēram „The Simpsons”.
Grupa ir sniegusi tūkstošiem dzīvās mūzikas koncertu, devusies tūrēs ar slavenām amerikāņu zvaigznēm Eltonu Džonu un citiem māksliniekiem.
Šī grupas tūre ilgst 48 dienas- Krievija, Igaunija, Latvija, Baltkrievija. Latvijā pirmais koncerts notika Kalnciema kvartāla brīvdabas estrādē, otrais Baltinavā un trešais Ludzā. Pēc koncerta Ludzā grupa Rīgā pavadīja 3 dienas lai iepazītos ar pilsētu, atpūstos un dotos tālāk.
Pēcpusdienā Mary McBride Trio viesojās Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā, lai skolēnus, pedagogus un citus interesentus iepazīstinātu ar Amerikas mūzikas stiliem un to rašanos. Nodarbības laikā grupas mūziķi izpildīja un mācīja dziedāt afroamerikāņu manierē, iepazīstināja ar folkmūziku, soulmūziku, blūzu, roku, kantri un c Visi interesenti ar aizrautību gan dziedāja, gan ritmizēja, gan kustējās amerikāņu ritmos. Galvenais amerikāņu mūzikas elements ir ritms uz 2 un 4, kā arī ķermeņa atbrīvotība, ko arī centās mums iemācīt grupas mākslinieki. Nodarbību beidzām ar kopbildi.
Vakarā grupa sniedza koncertu „Carzy Love” Baltinavas KN. Mākslinieki muzicēja americana stilā, kas ir roka, blūza, džeza un kantri mūzikas apvienojums. Mērija Makbraida (vokāls), Džons Spērnijs ( taustiņi), Deimons Dauns (ģitāra, vokāls).
Zālē varēja redzēt klausītājus, gan no Baltinavas novada, gan kaimiņu novadiem.
Izpildītā mūzika guva plašu atsaucību. Gandrīz katru dziesmu klausītāji pavadīja ar aplausiem.
Ir patiess prieks, ka mūsu novada iedzīvotājiem bija iespēja klausīties tāda līmeņa māksliniekus no lielākās pasaules pilsētas ‘Ņujorkas .

Mary McBride Trio Baltinavā 0Mary McBride Trio Baltinavā 1Mary McBride Trio Baltinavā 2Mary McBride Trio Baltinavā 3Mary McBride Trio Baltinavā 4Mary McBride Trio Baltinavā 5Mary McBride Trio Baltinavā 6Mary McBride Trio Baltinavā 7Mary McBride Trio Baltinavā 8Mary McBride Trio Baltinavā 9Mary McBride Trio Baltinavā 10Mary McBride Trio Baltinavā 11Mary McBride Trio Baltinavā 12Mary McBride Trio Baltinavā 13Mary McBride Trio Baltinavā 14Mary McBride Trio Baltinavā 15