Izlaidums – ekskursija!

Izlaidums – ekskursija!


Tūlīt, tūlīt jau klāt vasara! Smaržo ceriņi, klāt izlaidumu laiks, un atkal Baltinavas vidusskolas pirmsskolas grupiņa lidojumam laiž savus putnēnus – piecus sagatavošanas grupas audzēkņus. Katru reizi mācību gada cikls noslēdzas vienādi, bet audzēkņi ir tik dažādi, katrā ir dēstīta labā sēkliņa, katrs ir mīlēts un lolots, sarāts un aprūpēts. Ir dots tik daudz, lai lidotu, lai tā pa īstam savēcinātu spārnus un palūkotos uz savu bērnudārzu no augšas.
Lai izlaidums paliek atmiņā kā labākais un interesantākais mūsu grupiņas kopējais pasākums, tāpēc devāmies ekskursijā.
Pirmais pieturpunkts bija pie motokluba “Rūsa vējā” vadītāja Kaspara Romanova, kur bija iespēja apskatīt rūpīgi kolekcionētos retro motociklus. Saimnieki bija sagatavojuši dažādus uzdevumus, tādēl tikām sadalīti divās komandās. Viena no aizraujošākajām, aktivitātēm bija foto orientēšanos, kur meklējām dažādas zīmes uz motocikliem… Katrs izmantoja izdevību nobildēties pie milicijas retro motocikla, uzģērbojot kādu no piedāvātajiem aksesuāriem. Noslēgumā saimnieks mūs izvizināja ar retro moci- “emku” pa Tilžas ielām.
Tālāk devāmies uz Z/S “Kapulejas”, kas nodarbojas ar zirgkopību. Saimnieki mūs iepazīstināja ar zirgiem un ļāva tos apskatīt un samīļot. Bērni sadraudzējās ar poniju un diviem saimnieku suņiem, kuri labprāt pozēja kopā ar bērniem. Izmantojām iespēju izbaudīt braucienu gan zirga pajūgā, gan uz segliem.
Tālāk mūsu ceļš aizvijās uz Ruskulovu, kur trušu saimniecības „Stirnas" saimniece stāstīja Ruskulovas muižas noslēpumus, ļāva ielūkoties trušu un fazānu dzīvē. Ar interesi vērojām fazānu mammas, kuras perē oliņas. Bet lielākie prieki bija redzēt dažādu šķirņu mazos trusēnus! Arī šeit saimniece bērnus iesaistījā aktivitātē- precīza dažāda lieluma čiekuru mešanas celmā ar caurumu, par precizitāti tika nopelnīti saldumi. Braucot prom Rihards ar mammu nopirka divus mazus trusēnus!
Atpakaļceļā devāmies uz dabas parku “Numernes valnis”. Visi droši kāpām 20 m augstajā skatu tornī, no kura bija iespēja pārlūkot Numernes meža masīvu un baudīt apkārtnes ainavu. Torņa pakājē mielojāmies ar līdz paņemtajiem gardumiem, cepām desiņas un zefīrus, atcerējāmies kopā pavadīto laiku.Taču spēcīgais lietus mākonis iztraucēja baudīt burvīgo pēcpusdienu, tāpēc devāmies mājup. Ekskursijas noslēgumā nākamie pirmklasnieki saņēma atzinības rakstus par veiksmīgu mācību programmas “Raibā pasaule”apgūšanu, kā arī dāvanu- pasaku grāmatu.
Nākošajiem pirmklasniekiem vēlu Sprīdīša apņēmību un spītību, zinātkāri un drosmi! Vecākiem gudrus, neatlaidīgus, veiksmīgus un mīļus bērnus! Visiem kopā — brīnumiem pilnu vasaru!


Skolotāja Skaidrīte Keiša

Izlaidums – ekskursija! 0Izlaidums – ekskursija! 1Izlaidums – ekskursija! 2Izlaidums – ekskursija! 3Izlaidums – ekskursija! 4Izlaidums – ekskursija! 5Izlaidums – ekskursija! 6Izlaidums – ekskursija! 7Izlaidums – ekskursija! 8Izlaidums – ekskursija! 9Izlaidums – ekskursija! 10Izlaidums – ekskursija! 11Izlaidums – ekskursija! 12Izlaidums – ekskursija! 13Izlaidums – ekskursija! 14